Skip to main content

Bir bakışta Bişkek


Geniş yolları, mermerin çokça kullanıldığı idari yapıları, Sovyetler tarzı apartmanları ve her yerde karşınıza çıkacak parklarıyla bu düzenli şehir sizi huzurlu bir yolculuğa çağırıyor. Kırgızistan’ın bu en büyük şehri, satranç tahtası örnek alarak planlandı. Her mevsim yeşil kalabilen Bişkek, Sovyetler ve Kırgızistan kültürüne hâkim olabileceğiniz özel bir şehir.

Bişkek size ne vadediyor:


Doğa ve vahşi yaşam Dağ Doğa yürüyüşü

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Kant (25 km)
Kara-Balta (69 km)
Tokmok (74 km)
PARA BİRİMİ
Kırgızistan somu (KGS)

ÜLKE KODU
+996

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, F

ZAMAN DİLİMİ
GMT +6

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
-3.3 °C
Şubat
-2.8 °C
Mart
4.4 °C
Nisan
12.2 °C
Mayis
17.2 °C
Haziran
21.7 °C
Temmuz
25 °C
Ağustos
23.3 °C
Eylül
17.8 °C
Ekim
10.6 °C
Kasım
3.9 °C
Aralık
-1.1 °C

Bişkek Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından Bişkek şehir merkezine 07.00-19.00 saatleri arasında sefer yapan yolcu minibüslerini kullanarak ulaşabilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki uzaklık 35 km’dir ve yolculuğunuz yaklaşık 30-35 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: 30-35 dakika

Havalimanından uzaklık: 35 km

TAKSİ:

Yolcu minibüslerini bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız ya da uçuşunuz gece saatlerine denk geliyorsa havalimanında 7/24 hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Güvenli ve garantili bir seyahat için Manas Taksi’yi kullanmanızı öneririz. Havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 600 Kırgızistan somudur.

Ortalama taksi fiyatı: 600 Kırgız somu

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör