Skip to main content

Bir bakışta Boston


Boston, sahip olduğu eğitim imkânlarının yanı sıra kâşif gezginlere de sınırsız olanaklar sunuyor. Ortasından geçen Charles Nehri, şehri ikiye bölerken spor aktivitelerine de çeşitlik getiriyor. Nehre kıyısı olan Harvard, MIT ve Boston üniversitelerinin eğlenceli spor aktivitelerine rastlarsanız, bu şansı iyi değerlendirin ve uzun uzun seyredin. Boston’da genç nüfusun dinamizmini kentin sokaklarında, meydanlarında hissedebilir, müzelerde Avrupa’daymışsınız gibi sanatla iç içe olabilirsiniz. Boston Common ya da Public Garden’da doğanın huzur veren ortamıyla baş başa kalırken, Freedom Trail olarak anılan bölgede Boston’un tarihine ışık tutan yapı ve anıtlarla zamanda yolculuk hissini yaşayabilirsiniz. Boston gezinizden kültürel olarak zenginleşmiş, genç ve dinamik nüfusu sayesinde de gençleşmiş olarak dönmeniz işten bile değil.

Boston size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Eğlence ve alışveriş Doğa yürüyüşü Plaj Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Brookline (8 km)
Cambridge (5 km)
Newton (16 km)
PARA BİRİMİ
Amerikan doları (USD)

ÜLKE KODU
+1

ELEKTRİK ENERJİSİ
A, B

ZAMAN DİLİMİ
GMT -5

ORT. KAHVE FİYATI
€3.44

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€57.84

Ocak
-1,7 °C
Şubat
-0,5 °C
Mart
3,3 °C
Nisan
9,4 °C
Mayis
14,4 °C
Haziran
20 °C
Temmuz
23,3 °C
Ağustos
22,8 °C
Eylül
18,3 °C
Ekim
12,2 °C
Kasım
7,2 °C
Aralık
1,7 °C

Boston Havalimanı ulaşım bilgileri

Havalimanı rehberini indir PDF

TOPLU TAŞIMA:

Boston Logan Havalimanı’ndan (BOS) 5 km uzaklıktaki şehir merkezine ulaşım için en kolay yol metro kullanmak. Metroyla kent merkezine yaklaşık olarak 30-40 dakika arasında süren bir yolculukla, 2,65 avroya gidebilirsiniz. Ayrıca Silver Line olarak adlandırılan metro sistemiyle, ücretsiz olarak güney istasyonuna ulaşabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 30-40 dakika

Havalimanından uzaklık: 5 km

TAKSİ:

Boston Logan Havalimanı’ndan kent merkezine taksiyle gitmek isterseniz, yaklaşık 15-25 dakika sürecek bu yolculuk için, gideceğiniz noktaya bağlı olarak 25-45 dolar ödemeniz gerekiyor.

Ortalama taksi fiyatı: 25-45 dolar

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç