Skip to main content

Bir bakışta Bremen


Bremen, Weser Nehri üzerinde bulunan limanın da etkisiyle kültürel, ticari ve endüstriyel anlamda bir Avrupa metropolü. Şehir butik kafeler, dükkânlar, art nouveau tarzındaki binalarıyla da dikkat çekiyor. Bremen’de her yere rahatlıkla yürüyerek gezebileceğiniz gibi ağ şeklinde örülü tramvay hatlarıyla da dolaşabilirsiniz. Masallara konu olmuş, 1200 senelik tarihiyle bu büyüleyici güzellikteki şehre yakından bakalım.

Bremen size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Şehir hayatı Eğlence ve alışveriş

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Emden (130 km)
Bremerhaven (65 km)
Oldenburg (51 km)
PARA BİRİMİ
Avro (EUR)

ÜLKE KODU
+49

ELEKTRİK ENERJİSİ
F, C

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
€2.19

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€40.00

Ocak
1,5 °C
Şubat
3 °C
Mart
5 °C
Nisan
9 °C
Mayis
13 °C
Haziran
16 °C
Temmuz
19 °C
Ağustos
17,5 °C
Eylül
14,5 °C
Ekim
10,5 °C
Kasım
6 °C
Aralık
4,5 °C

Bremen Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Bremen Havalimanı’ndan şehir merkezine 6 numaralı tramvay ile 2,60 avro ödeyerek ulaşabilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki uzaklık 4 km’dir ve yolculuğunuz yaklaşık 10 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: 10 dakika

Havalimanından uzaklık: 4 km

TAKSİ:

Bremen Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için taksileri kullanabilir, taksiyle ulaşım için yaklaşık 15 avro ödeyerek şehre ulaşabilirsiniz.

Ortalama taksi fiyatı: 15 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç