Skip to main content

Bir bakışta Cluj-Napoca


Burası Transilvanya’nın gayriresmî başkenti. Burada birçok gizemli hikâyeye, ortaçağ ve barok mimarisine sahip görkemli yapılara, heyecan verici anlara tanık olacaksınız. Romanya’nın ikinci büyük şehri olan Cluj-Napoca ülkenin kuzeybatısında bulunuyor. 300.000 civarında nüfusa sahip olan şehir, Bükreş, Belgrad ve Budapeşte’ye neredeyse aynı uzaklıkta. Öğrencilerin ve gençlerin şehri Cluj-Napoca, kafeleri, her yıl yapılan Transilvanya film festivali, In the Park caz festivali ve Untold müzik festivali ile iyi vakit geçireceğiniz bir kent.

Cluj-Napoca size ne vadediyor:


Eğlence ve alışveriş Tarih ve sanat

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Bucharest (444 km)
Timisoara (319 km)
Targu Mures (110 km)
PARA BİRİMİ
Rumen leyi (RON)

ÜLKE KODU
+40

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, F

ZAMAN DİLİMİ
GMT +2

ORT. KAHVE FİYATI
€1.30

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€18.62

Cluj-Napoca Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Cluj-Napoca Uluslararası Havalimanı’nın merkeze uzaklığı yaklaşık 10 km. 8 numaralı otobüs ya da 5 numaralı troleybüslerle merkeze yaklaşık 30 dakikada ulaşabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 30 dakika

Havalimanından uzaklık: 10 km

TAKSİ:

Havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. 15 dakika süren yolculuk için ödemeniz gereken ücret ortalama 10 avro.

Ortalama taksi fiyatı: 10 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

view car options


view car optionsKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç