Skip to main content

Bir bakışta Dakar


Fransız etkisinin yoğun olarak hissedildiği kent yürüyerek kolaylıkla gezilebiliyor. Şehrin üzerinde kurulduğu Cap Vert yarımadası, aynı zamanda Afrika'nın en batı noktasını oluşturuyor. Dakar, görülmeye değer müzelere ve Goree Adası gibi önemli tarihi eserlere ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda plajları ve limanıyla Afrika’nın en çekici yerlerinden biri olan Dakar ziyaretçileri için ilginç bir durak.

Dakar size ne vadediyor:


Yüzme Ekstrem sporlar Plaj Çöl

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Rufisque (26 km)
Bargny (20 km)
Malika (5 km)
PARA BİRİMİ
Batı Afrika CFA frangı (XOF)

ÜLKE KODU
+221

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, D, E, K

ZAMAN DİLİMİ
GMT 0

ORT. KAHVE FİYATI
€1.98

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€30.44

Ocak
22 °C
Şubat
21 °C
Mart
21,5 °C
Nisan
22 °C
Mayis
23,5 °C
Haziran
26 °C
Temmuz
27,5 °C
Ağustos
27,5 °C
Eylül
28 °C
Ekim
28,5 °C
Kasım
27 °C
Aralık
24 °C

Dakar Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından 18 km uzaklıktaki şehir merkezine belediye otobüsleriyle ulaşabilirsiniz. 06.30-21.00 saatleri arasında sefer yapan belediye otobüsleriyle şehir merkezine yolculuğunuz yaklaşık 30 dakika sürer. Bilet ücreti 1 avrodur ve bileti otobüste satın alabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 30 dakika

Havalimanından uzaklık: 18 km

TAKSİ:

Belediye otobüslerini bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında bulunan taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Taksimetre olmadığından fiyat pazarlık usulü belirlenir. Şehir merkezine taksiyle ulaşım için ödeyeceğiniz ortalama fiyat 8 avrodur ve yolculuğunuz yaklaşık 20 dakika sürer.

Ortalama taksi fiyatı: 8 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç