Skip to main content

Bir bakışta Dallas


Kent aynı zamanda telekomünikasyon, bilişim, finans ve lojistik alanlarında bir merkez konumunda. Dallas ayrıca bir kültür ve sanat merkezi. Amerika’nın en keyifli kentlerinden biri olan Dallas’a daha yakından bakmaya ne dersiniz?

Dallas size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Yüzme Şehir hayatı Golf Mutfak kültürü Eğlence ve alışveriş

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Austin (315 km)
Oklahoma City (335 km)
Little Rock (513 km)
PARA BİRİMİ
Amerikan doları (USD)

ÜLKE KODU
+1

ELEKTRİK ENERJİSİ
A, B

ZAMAN DİLİMİ
GMT -5

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
7.8 °C
Şubat
10.6 °C
Mart
14.4 °C
Nisan
18.9 °C
Mayis
23.3 °C
Haziran
27.2 °C
Temmuz
30 °C
Ağustos
30 °C
Eylül
25.6 °C
Ekim
20 °C
Kasım
13.9 °C
Aralık
8.3 °C

Dallas Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından 36 km uzaklıkta bulunan şehir merkezine Dallas hızlı treni DART ile ulaşabilirsiniz. 04.00-01.00 saatleri arasında hizmet veren hızlı trenlerle ulaşımın bedeli 2,50 dolardır ve biletinizi havalimanındaki kiosklardan alabilirsiniz. Yolculuğunuz yaklaşık 50 dakika sürer. Ayrıca yine havalimanı ve Dallas şehir merkezi arasında sefer yapan Trinity Railway Express trenlerini de kullanabilir, 2,50 dolar ödeyerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Trinity Railway Express trenlerinin pazar günü hizmet vermediğini hatırlatalım.

Havalimanından ortalama süre: 50 dakika

Havalimanından uzaklık: 36 km

TAKSİ:

Havalimanında tren bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız 08.00-00.00 saatleri arasında hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 45 dolardır ve yolculuğunuz yaklaşık 35-40 dakika sürer.

Ortalama taksi fiyatı: 45 dolar

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör