Skip to main content

Bir bakışta Darüsselam


Çoğu zaman Zanzibar ve Kilimanjaro yolu üzerinde, birkaç gün uğranabilecek bir liman olarak anılsa da Darüsselam bundan çok daha fazlasını hak ediyor. Bugün Tanzanya’nın en kalabalık yerleşimi durumundaki şehir; Müslüman, Hıristiyan, Arap, Afrikalı, Hintli ve Asyalı iki milyonu aşkın insana ev sahipliği yapıyor. Keçiler, tavuklar, tozlu safari cipleri, takım elbiseli ofis çalışanları, yerel giysilere bürünmüş sokak satıcıları ve martı seslerinin yankılandığı mükemmel kumsallar büyülü bir harmonin birer parçası. Bambaşka bir dünyanın kapılarını aralamaya hazırlanın. Darüsselam uçağımız kalkışa hazır!

Darüsselam size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Plaj

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Masaki (15 km)
Tabata (13 km)
Kibaha (27 km)
PARA BİRİMİ
Tanzanya şilini (TZS)

ÜLKE KODU
+255

ELEKTRİK ENERJİSİ
D, G

ZAMAN DİLİMİ
GMT +3

ORT. KAHVE FİYATI
€1.49

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€25.86

Ocak
28,5 °C
Şubat
29 °C
Mart
28,5 °C
Nisan
27,5 °C
Mayis
26 °C
Haziran
26 °C
Temmuz
25 °C
Ağustos
25,5 °C
Eylül
25,5 °C
Ekim
27 °C
Kasım
27,5 °C
Aralık
28,5 °C

Dar es Salaam Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından 15 km uzaklıktaki şehir merkezine yerel otobüslerle ulaşabilirsiniz. Ancak bu otobüslerin yolcu kapasitesinin oldukça düşük olduğunu unutmayın. Havalimanından şehir merkezine olan yolculuğunuz gündüz saatlerinde ortalama 2-3 saat, akşam saatlerinde ise yaklaşık 15 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: 15-180 dakika

Havalimanından uzaklık: 35 km

TAKSİ:

Yerel otobüsleri bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında 7/24 hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli turistler için ortalama 25-30 dolar, yerel dili konuşan yolcular içinse 10 dolardır.

Ortalama taksi fiyatı: 25-30 Amerikan doları

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç