Skip to main content

Bir bakışta Detroit


Amerika Birleşik Devletleri’nin Kanada ile olan kuzeydoğu sınırında, Michigan Eyaleti’nde yer alan Detroit, nüfusu itibariyle bulunduğu eyaletin en büyük kenti. İlk otomobilin, 1896 yılında bir çiftçinin oğlu olan Henry Ford tarafından üretilmesinden sonra Detroit tüm dünyada motor kent olarak anılıyor. Amerikalı ünlü sanatçılarının en az bir kere yolunun düştüğü Detroit elektronik müzik tarzının da doğduğu kent olarak biliniyor. Detroit, ABD’deki Afrika-Amerika kültürünü en iyi hissedeceğiniz yerlerden biri. Farklı deneyimler peşinde olanlar için Detroit benzersiz bir şehir.

Detroit size ne vadediyor:


Eğlence ve alışveriş Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Lansing (146 km)
Colombus (327 km)
Indianapolis (462 km)
PARA BİRİMİ
Amerikan doları (USD)

ÜLKE KODU
+1

ELEKTRİK ENERJİSİ
A, B

ZAMAN DİLİMİ
GMT -5

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
-3.3 °C
Şubat
-2.2 °C
Mart
3.3 °C
Nisan
9.4 °C
Mayis
15.6 °C
Haziran
21.1 °C
Temmuz
23.3 °C
Ağustos
22.2 °C
Eylül
18.3 °C
Ekim
11.7 °C
Kasım
5.6 °C
Aralık
-1.1 °C

Detroit havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından 32 km uzaklıkta bulunan şehir merkezine SMART otobüsleriyle ulaşabilirsiniz. 125 numaralı otobüslerle şehir merkezine ulaşımın bedeli 2 dolardır ve yolculuğunuz 40-50 dakika sürer. Ayrıca 12 dolar ödeyerek binebileceğiniz halk otobüsleriyle yaklaşık 50 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 40–50 dakika

Havalimanından uzaklık: 32 km

TAKSİ:

Otobüs bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine taksiyle ulaşımın ücreti 45-55 dolardır ve yolculuğunuz yaklaşık 30 dakika sürer.

Ortalama taksi fiyatı: $45–$55

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör