Skip to main content

Bir bakışta Doha


Katar’ın başkenti Doha, lüks konaklama ve alışveriş merkezlerinin yanı sıra eşsiz kumsallarıyla size unutamayacağınız bir tatil imkânı sunuyor

Ekonomik açıdan önemli bir bölgesel merkez olan Doha, modern şehir planlamasıyla öne çıkıyor. Kent çok sayıda seçkin restoran, tesis ve alışveriş merkeziyle lüks tatil konseptini tercih eden ziyaretçilerin gözde tatil destinasyonları arasında yer alıyor.

Doha size ne vadediyor:


Sağlık ve dinlenme Eğlence ve alışveriş Plaj Çöl

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Ar Rayyan (19 km)
Al Wakrah (20 km)
Umm Salal (40 km)
PARA BİRİMİ
Katar riyali (QAR)

ÜLKE KODU
+974

ELEKTRİK ENERJİSİ
G

ZAMAN DİLİMİ
GMT +3

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
17.2 °C
Şubat
18.3 °C
Mart
21.7 °C
Nisan
26.1 °C
Mayis
31.7 °C
Haziran
34.4 °C
Temmuz
35.6 °C
Ağustos
35 °C
Eylül
32.8 °C
Ekim
29.4 °C
Kasım
24.4 °C
Aralık
19.4 °C

Hamad Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım

TOPLU TAŞIMA:

Şehir merkezine 15 km mesafede bulunan Hamad Uluslararası Havalimanı’ndan Doha’ya gitmek için toplu ulaşım kullanabilirsiniz. Başkent Doha’da pek çok noktaya Mowasalat tarafından işletilen otobüsler ve metro hatları ile erişilebiliyor. Bunun için Hamad Uluslararası Havalimanı’nda da temin edebileceğiniz Karwa Smart Card’lar işinizi epey kolaylaştıracaktır. Doha toplu taşıma hizmetleri ile ilgili detaylara ve çizelgeye bağlantı üzerinden erişebilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: -

Havalimanından uzaklık: 15 km

TAKSİ:

Hamad Uluslararası Havalimanı’nda 7/24 hizmet veren havalimanı taksilerini kullandığınız takdirde, şehir merkezine ortalama 15-20 dakikada ulaşabilirsiniz. Havalimanına indikten sonra gelen yolcu salonundaki “taksi işaretlerini” takip ederek taksiye binebileceğiniz bölüme varmanız mümkün.

Ortalama taksi fiyatı: N/A

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör