Skip to main content

Bir bakışta Düsseldorf


Ren Nehri kıyılarında yer alan kent, özellikle moda ve ticaret hacmiyle öne çıkıyor. Kent, Almanya ve Avrupa’nın en önemli kültür ve ekonomi merkezlerinden biri. Düsseldorf tarihi, mimarisi ve zengin kültürüyle oldukça etkileyici bir kent. Dünyanın en iyi fuarlarına ev sahipliği yapan Düsseldorf, özellikle yabancı turistler tarafından oldukça ilgi görüyor. Modern mimarisiyle ünlü kent, tarihi dokusunu da korumayı başarmış görünüyor. Gelin bu etkileyici kente daha yakından bakalım.

Düsseldorf size ne vadediyor:


Eğlence ve alışveriş Mutfak kültürü Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Duisburg (28 km)
Essen (35)
Dortmund (71 km)
PARA BİRİMİ
Avro (EUR)

ÜLKE KODU
+49

ELEKTRİK ENERJİSİ
F, C

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
€2.71

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€50.00

Ocak
2,2 °C
Şubat
2,8 °C
Mart
5,6 °C
Nisan
8,9 °C
Mayis
13,3 °C
Haziran
16,1 °C
Temmuz
17,8 °C
Ağustos
17,8 °C
Eylül
15 °C
Ekim
11,1 °C
Kasım
6,1 °C
Aralık
3,3 °C

Düsseldorf havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından 13 km uzaklıkta bulunan şehir merkezine trenle ulaşabilirsiniz. Havalimanından Düsseldorf Hauptbahnhof İstasyonu’na giden trenlere bindiğinizde yaklaşık 7 dakikada şehir merkezine varabilirsiniz. Tren yolculuğu için ödemeniz gereken ücret 2.30 avrodur ve biletinizi gişeden satın alabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 7 dakika

Havalimanından uzaklık: 13 km

TAKSİ:

Havalimanından şehir merkezine, terminal çıkışında 7/24 hizmet veren taksilerle ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 15-20 avrodur ve yolculuğunuz yaklaşık 15 dakika sürer.

Ortalama taksi fiyatı: 15-20 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç