Skip to main content

Bir bakışta Düsseldorf


Ren Nehri kıyılarında yer alan kent, özellikle moda ve ticaret hacmiyle öne çıkıyor. Kent, Almanya ve Avrupa’nın en önemli kültür ve ekonomi merkezlerinden biri. Düsseldorf tarihi, mimarisi ve zengin kültürüyle oldukça etkileyici bir kent. Dünyanın en iyi fuarlarına ev sahipliği yapan Düsseldorf, özellikle yabancı turistler tarafından oldukça ilgi görüyor. Modern mimarisiyle ünlü kent, tarihi dokusunu da korumayı başarmış görünüyor. Gelin bu etkileyici kente daha yakından bakalım.

Düsseldorf size ne vadediyor:


Eğlence ve alışveriş Mutfak kültürü Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Duisburg (28 km)
Essen (35)
Dortmund (71 km)
PARA BİRİMİ
Avro (EUR)

ÜLKE KODU
+49

ELEKTRİK ENERJİSİ
F, C

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
2.2 °C
Şubat
2.8 °C
Mart
5.6 °C
Nisan
8.9 °C
Mayis
13.3 °C
Haziran
16.1 °C
Temmuz
17.8 °C
Ağustos
17.8 °C
Eylül
15 °C
Ekim
11.1 °C
Kasım
6.1 °C
Aralık
3.3 °C

Düsseldorf havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından 13 km uzaklıkta bulunan şehir merkezine trenle ulaşabilirsiniz. Havalimanından Düsseldorf Hauptbahnhof İstasyonu’na giden trenlere bindiğinizde yaklaşık 7 dakikada şehir merkezine varabilirsiniz. Tren yolculuğu için ödemeniz gereken ücret 2.30 avrodur ve biletinizi gişeden satın alabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 7 dakika

Havalimanından uzaklık: 13 km

TAKSİ:

Havalimanından şehir merkezine, terminal çıkışında 7/24 hizmet veren taksilerle ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 15-20 avrodur ve yolculuğunuz yaklaşık 15 dakika sürer.

Ortalama taksi fiyatı: 15-20 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör