Skip to main content

Bir bakışta Edinburgh


Roman ve film karakterlerinden Harry Potter ve dedektif Sherlock Holmes’un yaratılmasına esin kaynağı olan kente gelir gelmez sizi volkanik bir tepeden Edinburgh Kalesi selamlıyor. Sonra birbirinden değerli ve ilginç koleksiyonlara sahip müzeler ve sanat galerileri size sanat ve kültürle dolu keyifli saatler vadediyor. İsterseniz Edinburgh’un kraliyetle ilgili tarihini keşfetmek için Holyrood Sarayı’nın görkemine kapılabilir, isterseniz kraliyet yatı Britannia’da krallara layık bir gezi deneyimi yaşayabilirsiniz. Kentin ünlü caddelerinde alışverişin karşı konulmaz cazibesine kendinizi kaptırdıktan sonra da yerel mutfağın tatlarını deneyebileceğiniz bir restoranda lezzet yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Edinburgh size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Mutfak kültürü Romantizm Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Glascow (75 km)
Dundee (100 km)
Perth (69 km)
PARA BİRİMİ
İngiliz sterlini (GBP)

ÜLKE KODU
+44

ELEKTRİK ENERJİSİ
G

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
€2.90

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€52.44

Ocak
3,3 °C
Şubat
3,3 °C
Mart
5 °C
Nisan
7,2 °C
Mayis
10 °C
Haziran
12,8 °C
Temmuz
14,4 °C
Ağustos
14,4 °C
Eylül
12,2 °C
Ekim
9,4 °C
Kasım
5,6 °C
Aralık
3,9 °C

Edinburgh Havalimanı ulaşım bilgileri

Havalimanı rehberini indir PDF

TOPLU TAŞIMA:

Edinburgh Havalimanı’ndan (EDI) 12 km uzaklıktaki kent merkezine otobüs ve tramvayla ulaşılabiliyor. Express otobüs Airlink 100 ve N22 gece otobüsüyle iki nokta arasında ulaşım kolaylıkla yapılabiliyor. Tramvayla kente gitmek için 7 avro ödemek gerekiyor. Bu yolculuk yaklaşık 30-35 dakika sürüyor.

Havalimanından ortalama süre: 35 dakika

Havalimanından uzaklık: 12 km

TAKSİ:

Edinburgh Havalimanı’ndan şehir merkezine taksiyle gitmek isterseniz yaklaşık 32-40 avro arasında bir ücret ödemeniz gerekiyor. Bu yolculuk yaklaşık 25 dakika sürüyor.

Ortalama taksi fiyatı: 32-40 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç