Skip to main content

Bir bakışta Fergana


İpek Yolu’nun kadim şehirlerinden biri olan Fergana’da tarihin görkemi hissediliyor. Büyük İskender’in ulaştığı son topraklar olarak tanımlanan ve Babür Şah’ın anısını taşıyan şehir, Rus Çarlığı döneminde Yangi Margilan, 7. Yüzyıl civarında ise Bokhan isimleriyle biliniyormuş. Şimdiki ismini Bolşevik Devrimi sorasında alan şehir, Kalkolitik Dönem’den beri insan yaşamına sahne olan Fergana Vadisi üzerinde bulunuyor ve otantik Asya gezisi deneyimini merak eden turistleri bekliyor.

Fergana size ne vadediyor:


Tarih ve sanat

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Taşkent (316 km)
Andican (75 km)
PARA BİRİMİ
Özbekistan somu (UZS

ÜLKE KODU
+998

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, F

ZAMAN DİLİMİ
GMT +5

ORT. KAHVE FİYATI
€1.66

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€1.37

Ocak
-1,1 °C
Şubat
0,6 °C
Mart
6,7 °C
Nisan
15 °C
Mayis
20 °C
Haziran
25 °C
Temmuz
26,7 °C
Ağustos
25 °C
Eylül
18,9 °C
Ekim
11,7 °C
Kasım
5 °C
Aralık
0 °C

Fergana Havalimanı ulaşım bilgileri

Havalimanı rehberini indir PDF

TOPLU TAŞIMA:

Fergana Havalimanı (FEG) ile şehir merkezi arasında 3,6 km mesafe bulunuyor. Bu yakınlık nedeniyle, havalimanından şehre ister taksiyle ister havalimanı servis araçlarıyla ulaşabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: N/A

Havalimanından uzaklık: 3.6 km

TAKSİ:

Fergana Havalimanı’ndan (FEG) şehir merkezine taksiyle 5-10 dakikada ulaşmak mümkün. Bu yolculuk yaklaşık 1-2 avro tutuyor.

Ortalama taksi fiyatı: 1-2 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç