Skip to main content

Bir bakışta Frankfurt


Frankfurt’ta sanat kimi zaman modern ya da çağdaş akımla tasarlanmış bir gökdelende, kimi zaman da önemli koleksiyonlarıyla ün kazanmış müzelerde kendisini gösteriyor. Festivalleriyle, sanat ve kültür etkinlikleriyle ziyaretçilerini dolu dolu ağırlayan Frankfurt’ta, kent merkezini keyifle dolaştıktan sonra yakın çevreyi de gezmelisiniz. Ünlü ressamların tablolarını andıran küçük kentler, şirin kasabalar unutulmaz Frankfurt anıları için ziyaretinizi bekliyor. Kenti dolaşırken vereceğiniz molalarda da Frankfurt’a özgü yemekleri deneyebilir, kentin sokaklarını süsleyen küçük kafelerde yorgunluk atabilirsiniz.

Frankfurt size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Eğlence ve alışveriş Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Weisbaden (39 km)
Mannheim (84 km)
Wurtsburg (119 km)
PARA BİRİMİ
Avro (EUR)

ÜLKE KODU
+49

ELEKTRİK ENERJİSİ
F, C

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
1.1 °C
Şubat
2.2 °C
Mart
5.6 °C
Nisan
9.4 °C
Mayis
13.9 °C
Haziran
17.2 °C
Temmuz
18.9 °C
Ağustos
18.3 °C
Eylül
15 °C
Ekim
10.6 °C
Kasım
5 °C
Aralık
2.2 °C

Frankfurt Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Frankfurt Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım banliyö trenleriyle kolaylıkla sağlanıyor. Banliyö tren istasyonundan kalkan S8 ve S9 numaralı trenler, 15 dakika içinde şehir merkezine varıyor. Tren bileti fiyatı 3,55 avro.

Havalimanından ortalama süre: 15 dakika

Havalimanından uzaklık: 12,5 km

TAKSİ:

Havalimanından şehir merkezine taksiyle de kolayca ulaşılabiliyor. Taksi ile 15 dakika süren bu yolculuğun ücreti 25 avro civarında.

Ortalama taksi fiyatı: 25 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör