Skip to main content

Bir bakışta Freetown


Atlas Okyanusu’nun kıyısındaki Freetown aynı zamanda ülkenin tek ticari limanına ev sahipliği yapıyor. Yıllarca Fransa ve İngiltere egemenliğinde yaşayan şehir, II. Dünya Savaşı’nda İngiltere’nin donanma üssü olarak kullanıldı. Tropikal iklimi, doğal güzellikleri ve canlı çeşitliliğiyle büyüleyen Freetown, 1961’den beri bağımsız bir ülke. Şempanze nüfusu bakımından dünyanın ikinci en kalabalık bölgesi olan bu güzel coğrafyada maymun dostlarımızı yakından gözlemleyebilir, harika plajların tadını çıkarabilirsiniz.

Freetown size ne vadediyor:


Doğa yürüyüşü Doğa ve vahşi yaşam Plaj Romantizm Dalış Yüzme

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Conakry (125 km)
Camayenne (127 km)
Coyah (198 km)
Monrovia (361 km)
PARA BİRİMİ
SLL

ÜLKE KODU
+232

ELEKTRİK ENERJİSİ
D, G

ZAMAN DİLİMİ
GMT 0

ORT. KAHVE FİYATI
€1.80

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€8

Freetown Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Lungi Uluslararası Havalimanı (FNA), Freetown’a 28 kilometre uzaklıkta. Havalimanı ve şehir merkezi arasında Tagrin Körfezi bulunuyor. Havalimanından taksiye binerek 20 dakikalık bir yolculukla Tagrin Feribot İskelesi’ne ulaşabilir ve Freetown’a giden feribota binebilirsiniz. Deniz yolculuğu 1 saat sürüyor ve 1 avroya mal oluyor.

Havalimanından ortalama süre: 20 dakika

Havalimanından uzaklık: 28 km

TAKSİ:

Lungi Havalimanı ile Freetown arasında çalışan deniz taksileri bulunuyor. Deniz taksilerine 35 avro ödeyerek yarım saatte Freetown’a ulaşabilirsiniz. Havalimanı ile Freetown arasında Lungi Körfezi bulunduğu için karayolu genellikle tercih edilmiyor. Havalimanından taksiye binerseniz, ortalama 4,5 saat süren 190 kilometrelik bir yolculukla, 300 avro ödeyerek Freetown’a ulaşabilirsiniz.

Ortalama taksi fiyatı: 35 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç