Skip to main content

Bir bakışta Hamburg


Kuzey Denizi ve Baltık denizini birbirinden ayıran Jutland Yarımadası'nın güney ucunda yer alan Hamburg, Elbe, Alster ve Bille nehirlerinin kesişim noktasında bulunuyor. Kent merkezi, Binnenalster ve Aussenalster gölleri etrafında kurulu. Kentte, su kanallarını birbirine bağlayan yaklaşık 2 bin köprü bulunuyor. Kuzey Denizi'nden içeriye doğru uzanan Hamburg, Avrupa'nın en büyük ikinci limanına sahip. Ticaretin yanı sıra sanatın ve kültürün de başkentlerinden biri olan Hamburg’un çağrısına kulak verin ve bu kente daha yakından bakın.

Hamburg size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Eğlence ve alışveriş Mutfak kültürü Plaj Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Lübeck (68 km)
Kiel (95 km)
Rostock (184 km)
PARA BİRİMİ
Avro (EUR)

ÜLKE KODU
+49

ELEKTRİK ENERJİSİ
F, C

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
1.5 °C
Şubat
1.1 °C
Mart
3.9 °C
Nisan
7.2 °C
Mayis
12.2 °C
Haziran
15.6 °C
Temmuz
16.7 °C
Ağustos
16.7 °C
Eylül
13.9 °C
Ekim
10 °C
Kasım
5 °C
Aralık
1.7 °C

Hamburg Havaliamanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından 11 km uzaklıkta bulunan şehir merkezine 04.28-00.14 saatleri arasında sefer yapan metro ulaşabilirsiniz. Metro 06.30-23.00 arasında 10 dakikada bir, diğer saatlerde 20 dakikada bir hareket eder. Metroyla şehir merkezine ulaşımın bedeli 3.10 avrodur ve yolculuğunuz 25 dakika sürer. Ayrıca 00.15-04.30 saatleri arasında sefer yapan gece otobüsleriyle de şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 25 dakika

Havalimanından uzaklık: 11 km

TAKSİ:

Metro ve otobüsler dışında şehir merkezine havalimanında 7/24 hizmet veren taksilerle ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 30 avrodur ve yolculuğunuz yaklaşık 25 dakika sürer.

Ortalama taksi fiyatı: 30 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör