Skip to main content

Bir bakışta Hannover


Hannover; müzeleri, 100’den fazla parkı, modern yapıları ve pek çok etkinliğe imkân tanıyan alanlarıyla oldukça çekici bir kent. Yarı ahşap yapılar arasında dolaşan uzun yaya yolları, kentin rahatlığını ve doğal güzelliğini keşfetme fırsatı sunuyor. Kent kaldırımları üzerinde kıvrılarak 3 mil boyunca uzanan ve kentin 36 tarihi eserine uğrayan Kırmızı İnce Çizgi, herhangi bir rehbere ihtiyaç duymadan şehrin tarihi güzelliklerini gezmenize imkân sağlıyor. Hannover’in çağrısına kulak verin ve bu kenti keşfetmeye başlayın.

Hannover size ne vadediyor:


Eğlence ve alışveriş Doğa ve vahşi yaşam Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Bielefeld (119 km)
Brunswick (64 km)
Salzgitter (69 km)
PARA BİRİMİ
Avro (EUR)

ÜLKE KODU
+49

ELEKTRİK ENERJİSİ
F, C

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
0.6 °C
Şubat
1.1 °C
Mart
3.9 °C
Nisan
7.8 °C
Mayis
12.2 °C
Haziran
15.6 °C
Temmuz
17.2 °C
Ağustos
17.2 °C
Eylül
13.9 °C
Ekim
10 °C
Kasım
5 °C
Aralık
1.7 °C

Hannover havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından 12 km uzaklıkta bulunan Hannover şehir merkezine otobüs ve trenlerle ulaşabilirsiniz. Havalimanının C terminalindeki istasyon ile şehir merkezi arasında 30 dakikada bir sefer yapan S5 numaralı S-Bahn trenleriyle 3,10 avro ödeyerek 18 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıca havalimanı ile şehir merkezindeki Langenhagen durağı arasında sefer yapan 470 numaralı otobüsleri de kullanabilirsiniz. Bu otobüslerle şehir merkezine ulaşımın bedeli 2 avrodur.

Havalimanından ortalama süre: 15-25 dakika

Havalimanından uzaklık: 11 km

TAKSİ:

Otobüs ya da tren bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında 7/24 hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 25 avrodur ve yolculuğunuz yaklaşık 20 dakika sürer.

Ortalama taksi fiyatı: 25 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör