Skip to main content

Bir bakışta Helsinki


Mevsime bağlı olarak gecenin tamamen gündüze döndüğü, gündüzün de geceyle yer değiştirdiği bu coğrafyada ilginç zamanlar yaşayabilirsiniz. Bizans ve Çarlık Dönemi Rus mimarisine öykünen tarihi binalar sizi sokakların gizemli dünyasına doğru çekecektir. Helsinki’nin tarih ve sanat müzelerinde zamanı, mekânı unutun. Hele sokaklarına, meydanlarına çıktınız mı, işte o zaman da fotoğraf makinelerinize sarılın ve kenti en güzel karelerle ölümsüzleştirin. Kuzey mutfağının önemli bir temsilcisi olan Finlandiya mutfağındda yapacağınız lezzet keşifleri için de, yerel restoranlardan birine girin ve bırakın Helsinki sizi geleneksel lezzetleriyle etkilesin.

Helsinki size ne vadediyor:


Sağlık ve dinlenme Tarih ve sanat Doğa ve vahşi yaşam Kayak Doğa yürüyüşü Dağcılık

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Turku (169 km)
Kotka (132 km)
Lahti (105 km)
PARA BİRİMİ
Avro (EUR)

ÜLKE KODU
+358

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, F

ZAMAN DİLİMİ
GMT +2

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
-7.2 °C
Şubat
-7.2 °C
Mart
-2.8 °C
Nisan
3.3 °C
Mayis
10 °C
Haziran
14.4 °C
Temmuz
16.7 °C
Ağustos
15 °C
Eylül
10 °C
Ekim
5.6 °C
Kasım
2 °C
Aralık
-4.4 °C

Helsinki Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Helsinki Havalimanı’yla (HEL) 19 km uzaklıktaki kent merkezi arasındaki ulaşımı otobüslerle yapabilirsiniz. Ekspres shuttle için 6,20 avro ödemek gerekiyor. 15 dakika aralıklarla hareket eden 615 ve 620N numaralı otobüslerle de kent merkezine 40 dakikada ulaşabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 40 dakika

Havalimanından uzaklık: 19 km

TAKSİ:

Taksiyle havalimanından kent merkezine, gitmek istediğiniz noktaya bağlı olarak 40-50 avro arasında ücret ödemeniz gerekiyor. Yolculuk ortalama 20 dakika sürüyor.

Ortalama taksi fiyatı: 40-50 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör