Skip to main content

Bir bakışta Isfahan


Şehir, sahip olduğu çelik, petrokimya fabrikaları ve petrol rafinerileriyle ülke ekonomisinin nabzını tutuyor. İran’ın tekstil üretiminin %40’ını karşılayan İsfahan, sahip olduğu doğal ve kültürel güzelliklerle aynı zamanda bir turizm kenti kimliği taşıyor. Safeviler zamanında başkent olan İsfahan’da bu imparatorluğun etkisini şehrin dört bir yanında görmek mümkün. Müslümanların, Hıristiyanların, Yahudi ve Zerdüştlerin bir arada yaşadığı şehri gezerken İran kültürünü en iyi keşfedebileceğiniz noktada olduğunuzu hissedeceksiniz.

Isfahan size ne vadediyor:


Tarih ve sanat

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Yazd (321 km)
Shahr-e Kord (100 km)
Kashan (216 km)
PARA BİRİMİ
İran riyali (IRR)

ÜLKE KODU
+98

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, F

ZAMAN DİLİMİ
GMT +3:30

ORT. KAHVE FİYATI
€1.00

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€6.00

Ocak
2,8 °C
Şubat
5,6 °C
Mart
10,6 °C
Nisan
15,6 °C
Mayis
21,1 °C
Haziran
27,2 °C
Temmuz
29,4 °C
Ağustos
27,8 °C
Eylül
23,3 °C
Ekim
16,7 °C
Kasım
10 °C
Aralık
4,4 °C

Isfahan havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından İsfahan şehir merkezine toplu taşıma imkânı bulunmuyor.

Havalimanından ortalama süre: -

Havalimanından uzaklık: -

TAKSİ:

Havalimanı taksileri terminal girişlerinde 7 gün 24 saat hizmet vermektedir ve şehir merkezine ulaşmak, trafik ve yol durumu göz önünde bulundurulmaksızın yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Alandan şehir merkezine olan mesafe yaklaşık 40 kilometre ve taksi ücreti 1 milyon İran Riyali civarındadır.

Ortalama taksi fiyatı: 1 Milyon İran riyali

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç