Skip to main content

Bir bakışta Johannesburg


19. yüzyılda topraklarında altın madenlerinin bulunmasıyla ülkenin dört bir yanından göç alan Johannesburg, yoksul halkın özverili çalışmalarıyla kısa sürede hızla gelişmiş, zenginleşmiş. Johannesburg, günümüzde tarihi ve turistik değerleriyle âdeta markalaşmış, popüler bir turizm kenti. Kenti gezerken Afrika Müzesi olarak tanımlanan MuseuMAfricA’yı ziyaret ederek kentin geçmişini tek bir çatı altında kolayca görebilir, buradaki Sound of the City sergisiyle Afrika’nın ritimlerine kapılabilirsiniz. Johannesburg Planetaryum’a yapacağınız ziyaretle uzayın ve gezegenlerin merak uyandıran yanlarını keşfedebilirsiniz. Carlton Center binasının 50. katındaki Top of Africa bölümüne çıktığınızdaysa Johannesburg’a yukardan bakabilir, kentin en güzel manzarasını doyasıya seyredebilirsiniz. Afrika’yı bambaşka bir gözle görmek ve keşfetmek için Johannesburg’u, Afrika’da görülecek yerler listenizin üst sıralarına almalısınız.

Johannesburg size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Eğlence ve alışveriş Doğa ve vahşi yaşam

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Roodepoort (31 km)
Alberton (20 km)
Boksburg (27 km)
PARA BİRİMİ
Güney Afrika randı (ZAR)

ÜLKE KODU
+27

ELEKTRİK ENERJİSİ
M

ZAMAN DİLİMİ
GMT +2

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
20.6 °C
Şubat
19.4 °C
Mart
18.9 °C
Nisan
16.1 °C
Mayis
13.9 °C
Haziran
10.6 °C
Temmuz
11.1 °C
Ağustos
13.3 °C
Eylül
16.1 °C
Ekim
17.8 °C
Kasım
18.3 °C
Aralık
20 °C

Johannesburg Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Johannesburg Havalimanı’ndan (JNB) 33 km uzaklıktaki şehir merkezine tren ve otobüslerle kolaylıkla ulaşabilirsiniz. The Gautrain isimli hızlı trenlerle, havalimanına ait otobüslerle veya otellerin yolcu servisleriyle kent merkezine gidebilirsiniz. Bu otobüsler havalimanının içinde bulunan otobüs terminalinden hareket ediyor.

Havalimanından ortalama süre: 46 dakika

Havalimanından uzaklık: 33 km

TAKSİ:

Johannesburg Havalimanı’ndan kent merkezine taksiyle gitmek için, A Terminali’nin önünden hareket eden taksilere binebilirsiniz. 30-40 dakika süren bu yolculuk için 30-35 avro ödemek gerekiyor.

Ortalama taksi fiyatı: 30-35 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör