Skip to main content

Bir bakışta Katanya


Doğusunda uzanan Akdeniz kıyıları ve hemen yanı başındaki Etna Yanardağı ile gözlerinizi bu güzelliğe şimdiden hazırlayın. Çünkü sizi bu gizemli ve elit şehri gerçekten tanımaya davet ediyoruz. El değmemiş doğası ve eğlenceli gündelik yaşamıyla gözde bir tatil durağı olan Katanya’nın küçük İtalyan köylerinde doğanın tadını doyasıya çıkarabilir, altın renkli kumsallarda denizin keyfini sürebilirsiniz. İtalyan mimarisinin hüküm sürdüğü tarihi yapılar da tatilinizi anlamlı kılacak olan bir diğer unsur. Hem kültürel hem de doğayla baş başa bir tatil istiyorsanız, Katanya’nın her anlamda sizi tatmin edecek bir şehir olduğundan emin olabilirsiniz.

Katanya size ne vadediyor:


Doğa ve vahşi yaşam Mutfak kültürü Yüzme Dağcılık Plaj Dağ

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Caltanissetta (116 km)
Enna (75 km)
Syracuse (82 km)
PARA BİRİMİ
Avro (EUR)

ÜLKE KODU
+39

ELEKTRİK ENERJİSİ
L, F, C

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
10.6 °C
Şubat
11.1 °C
Mart
12.2 °C
Nisan
14.4 °C
Mayis
17.8 °C
Haziran
22.2 °C
Temmuz
25 °C
Ağustos
25.6 °C
Eylül
23.3 °C
Ekim
19.4 °C
Kasım
15 °C
Aralık
11.7 °C

Katanya Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından Katanya şehir merkezine 457 numaralı otobüslerle ulaşabilirsiniz. Ayrıca 05.00-00.00 saatleri arasında her 20 dakikada bir hareket eden Alibus adli yolcu servislerini de şehir merkezine ulaşmak için kullanabilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki uzaklık 6 km’dir ve yolculuğunuz yaklaşık 20 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: 20 dakika

Havalimanından uzaklık: 6 km

TAKSİ:

Yolcu servisleri ve belediye otobüslerini bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında 7/24 hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 25-40 avrodur.

Ortalama taksi fiyatı: 25-40 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör