Skip to main content

Bir bakışta Katmandu


Nepal’in başkenti olan Katmandu, aynı zamanda ülkenin en büyük şehri. Son dönemde hızla büyüyerek bir metropol haline gelen şehir, küçük yerleşimlere ait sıcaklığını da kaybetmemiş. Yerli halk şehrin hemen her köşesinde karşılaşabileceğiniz seremonilerle geleneklerine olan bağlılıklarını gösteriyor. Hinduizm ve Budizm etkilerinin yoğun olarak hissedildiği Katmandu ziyaretçilerini büyüleyen özel bir şehir.

Katmandu size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Eğlence ve alışveriş Doğa ve vahşi yaşam Kayak Doğa yürüyüşü Dağcılık Dağ

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Madhyapur Thimi (10 km)
Kirtipur (12 km)
PARA BİRİMİ
Nepal rupisi (NPR)

ÜLKE KODU
+977

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, D, M

ZAMAN DİLİMİ
GMT +5:45

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
11 °C
Şubat
14 °C
Mart
17.5 °C
Nisan
20.5 °C
Mayis
22.5 °C
Haziran
25 °C
Temmuz
24.5 °C
Ağustos
24.5 °C
Eylül
24 °C
Ekim
20.5 °C
Kasım
16 °C
Aralık
12 °C

Katmandu Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından Katmandu şehir merkezine birçok otobüs firmasının düzenlediği seferlerle ulaşabilirsiniz. Ayrıca 7.30-19.00 saatleri arasında düzenlenen Sajha Yata Yat otobüs servisleriyle yaklaşık 30 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanında bulunan danışma bankosundan ihtiyacınız olan tüm bilgileri öğrenebilir ve biletinizi otobüste alabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 45 dakika

Havalimanından uzaklık: 5 km

TAKSİ:

Otobüsleri bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanının geliş terminalinin dışında bulunan taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ücret yolculuk yaptığınız uzaklığa göre belirlenir.

Ortalama taksi fiyatı: 6-10 dolar

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör