Skip to main content

Bir bakışta Kazan


Bugün şehirde yaşayan halkın % 52’si Tatar, % 38’i Rus, % 2’si Çuvaş ve % 1’i de Ukrayna kökenli. Kazan’a geldiğinizde şehrin her yanında Müslüman ve Ortodokslara ait yapılar görebilirsiniz. Tatar mimarisinin en iyi örnekleri olan kuleler, müzeler, el sanatlı ahşap camiler, tarihi mahalleler Kazan’ı turizmin önemli noktalarından biri haline getiriyor.

Kazan size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Mutfak kültürü Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Samara (364 km)
Perm (594 km)
Nizhniy Novgorod (389 km)
PARA BİRİMİ
Rus rublesi (RUB)

ÜLKE KODU
+7

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, E, F

ZAMAN DİLİMİ
GMT +3

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
-12.8 °C
Şubat
-11.1 °C
Mart
-5 °C
Nisan
5 °C
Mayis
13.3 °C
Haziran
17.2 °C
Temmuz
19.4 °C
Ağustos
17.2 °C
Eylül
11.1 °C
Ekim
3.9 °C
Kasım
-3.3 °C
Aralık
-8.9 °C

Kazan Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Kazan Havalimanı’ndan 25 km uzaklıkta bulunan şehir merkezine, merkezde bulunan tren garına ulaşan aeroexpress ile gidebilirsiniz. Aeroexpress 07.00-00.15 saatleri arasında, yaklaşık iki saatte bir hareket eder. Aeroexpress ile şehir merkezine ulaşımın bedeli 30 rubledir ve yolculuğunuz yaklaşık 20 dakika sürer. Ayrıca şehir merkezindeki en yakın metro istasyonu olan Prospekt Pobedy’e 05.00-23.00 saatleri arasında havalimanından kalkan minibüslerle ulaşabilirsiniz. Minibüslerle bu metro istasyonuna ulaşımın bedeli 40 rubledir ve yolculuğunuz yaklaşık 45 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: 20-40 dakika

Havalimanından uzaklık: 25 km

TAKSİ:

Kazan Havalimanı’ndan şehir merkezine taksiyle gitmek için Taxi Tatarstan, Taxi Kazan araçlarını kullanabilirsiniz. Taksiyle şehir merkezine ulaşımın bedeli yaklaşık 800 rubledir.

Ortalama taksi fiyatı: 800 ruble

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör