Skip to main content

Bir bakışta Kişinev


Parklarla çevrili beyaz taş duvarlı binalar nedeniyle Kişinev, “yeşil denizle yıkanmış beyaz şehir” olarak adlandırılıyor. Dinyester nehri üzerindeki verimli topraklara kurulu kentin çoğunluğu Moldovalılardan oluşsa da kentte Ukraynalı, Bulgar, Gagauz, Rus, Alman ve Yunan gibi azınlıklar da yaşıyor. Geleneklerine ve kültürüne sıkı sıkıya bağlı şehir 19. yüzyıla dek adeta küçük bir köyü andırıyordu. Ortaçağ etkisindeki kültürüyle bugün Kişinev dünyanın görülmesi gereken nadide şehirlerinden biri. Üzüm bağlarıyla ünlü cennet şehir Kişinev’i keşfetmek için geç kalmayın!

Kişinev size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Doğa ve vahşi yaşam

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Nisporeni (78 km)
Straseni (46 km)
Ialoveni (15 km)
PARA BİRİMİ
Moldova leyi (MDL)

ÜLKE KODU
+373

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, F

ZAMAN DİLİMİ
GMT +2

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
-2.8 °C
Şubat
-1.1 °C
Mart
3.3 °C
Nisan
10.6 °C
Mayis
16.7 °C
Haziran
19.4 °C
Temmuz
21.1 °C
Ağustos
21.1 °C
Eylül
16.7 °C
Ekim
10.6 °C
Kasım
5 °C
Aralık
1.5 °C

Kişinev Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından şehir merkezine A otobüsünü kullanarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca 05.30-21.55 saatleri arasında 165 numaralı yolcu servisini de şehir merkezine ulaşmak için kullanabilirsiniz. Havalimanı ve şehir merkezi arasındaki uzaklık 13 km’dir ve yolculuğunuz yaklaşık 40 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: 40 dakika

Havalimanından uzaklık: 13 km

TAKSİ:

Otobüsleri ya da yolcu servislerini bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında 7/24 hizmet veren taksileri kullanabilirsiniz. Şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 100 leidir.

Ortalama taksi fiyatı: 100 Moldova lei

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör