Skip to main content

Bir bakışta Köstence


Özgün adı Tomis olan şehir, antik bir metropol olmasının yanında işlek bir limana da sahip olan, ülkenin en büyük üç ekonomik merkezinden biri. Karadeniz’in hırçın tabiatının yumuşadığı bölgelerden biri olan Köstence, özellikle arkeolojik zenginlik açısından dünyanın gözlerinin çevrildiği yerleşim yerleri arasında yer alıyor. Yaşayan her uygarlığın bıraktığı miraslarla mimarinin, tarihin, sanatın, doğanın aynı potada eridiği bu şehri gezmeye doyamayacaksınız.

Köstence size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Doğa ve vahşi yaşam Yüzme Plaj

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Medgidia (43 km)
Calaarsi (147 km)
Mangalia (43 km)
PARA BİRİMİ
Rumen leyi (RON)

ÜLKE KODU
+40

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, F

ZAMAN DİLİMİ
GMT +2

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
0.6 °C
Şubat
2.2 °C
Mart
5 °C
Nisan
10.6 °C
Mayis
15.6 °C
Haziran
20 °C
Temmuz
22.2 °C
Ağustos
21.7 °C
Eylül
18.3 °C
Ekim
13.3 °C
Kasım
8.3 °C
Aralık
3.3 °C

Constanta Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından 35 km uzaklıkta bulunan şehir merkezine 06.00-20.00 saatleri arasında her saat başı Güney Otobüs Terminali’nden hareket eden otobüslerle ulaşabilirsiniz. Güney Otobüs Terminali Constanta Tren İstasyonu’nun yan tarafında bulunur. Ayrıca bu terminalden 2-43, 5-40, 43, 43C ve 101 numaralı otobüslerle de şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine otobüslerle ulaşımın bedeli 0,5 avrodur ve yolculuğunuz yaklaşık 30-35 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: 30–35 dakika

Havalimanından uzaklık: 35 km

TAKSİ:

Otobüs bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında bulunan taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli yaklaşık 25-30 avrodur.

Ortalama taksi fiyatı: 25-30 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör