Skip to main content

Bir bakışta Kuala Lumpur


Kuala Lumpur’u keşfetmeye; Uzak Doğu’nun mistisizmiyle, çağımızın modernizminin harmanlandığı şehir merkezinde, bir dönem dünyanın en yüksek yapısı olan Petronas Kuleleri’nin bulunduğu alana biraz zaman ayırmakla başlayabilirsiniz. 1957 yılında İngiliz bayrağının indirilip yerine Malezya bayrağının dikildiği yer olan Merdeka Meydanı’nı gezip, Malezya Demiryolları Yönetim Binası’nın mimarisine ve görkemine hayran kalabilirsiniz. Kentin değişik yerlerindeki pazarlara uğramayı sakın unutmayın. Her çeşit yerel ürünü ve elektronik eşyayı bulabileceğiniz pazarların olmazsa olmazı elbette pazarlık. Ardından Menara KL Kulesi’nin üst katına çıkıp şehrin panoramasını seyredip, buradaki restoranda Malezya mutfağının bol soslu ve baharatlı lezzetlerini deneyebilirsiniz.

Kuala Lumpur size ne vadediyor:


Sağlık ve dinlenme Eğlence ve alışveriş Doğa ve vahşi yaşam Plaj

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Ipoh (206 km)
Malacca (151 km)
George Town (356 km)
PARA BİRİMİ
Malezya ringiti (MYR)

ÜLKE KODU
+60

ELEKTRİK ENERJİSİ
G

ZAMAN DİLİMİ
GMT +8

ORT. KAHVE FİYATI
€2.27

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€14.57

Ocak
27,2 °C
Şubat
27,8 °C
Mart
28,3 °C
Nisan
28,3 °C
Mayis
28,3 °C
Haziran
27,8 °C
Temmuz
27,8 °C
Ağustos
27,8 °C
Eylül
27,8 °C
Ekim
27,8 °C
Kasım
27,2 °C
Aralık
27,2 °C

Kuala Lumpur Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Kuala Lumpur Havalimanı’ndan (KUL) 73 km uzaklıkta bulunan şehir merkezine ulaşmak için otobüs veya tren kullanabilirsiniz. Airport Coach adlı otobüslerle kent merkezine gitmek için yaklaşık olarak 3 avro ödemek gerekiyor. Otobüslerle yaklaşık 1 saatte şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezine ulaşımınızda tren kullanıyorsanız yolculuğunuz 30 dakika sürer. Tren biletinin fiyatıysa 9 avro.

Havalimanından ortalama süre: 30 dakika

Havalimanından uzaklık: 73 km

TAKSİ:

Kuala Lumpur Havalimanı’ndan kent merkezine, farklı konfor standartlarında seçebileceğiniz taksilerle, 18-25 avro arasında bir ücret ödeyerek ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine taksiyle yolculuğunuz trafik yoğunluğuna göre 30-60 dakika arasında sürer.

Ortalama taksi fiyatı: 18-25 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç