Skip to main content

Bir bakışta Las Lahor


Verimli tarım arazileri üzerine kurulmuş kentin tarihi, günümüzden bin yıl öncesine uzanıyor. Lahor, Güney Asya’ya ulaşan ana ticaret yolu üzerinde olduğu için Gazne, Gurlu ve Babür gibi birçok imparatorluğa ev sahipliği yapmış. Kent saraylar, anıtlar, camiler ve bahçelerle mimari açıdan özgün bir kimliğe sahip. İngiltere egemenliği döneminde gotik ve Viktoryen tarzı mimari üslup da etkisini göstermiş. Bu eşsiz kentin sunduğu büyüleyici güzellikleri keşfetmek için geç kalmayın.

Lahor size ne vadediyor:


Tarih ve sanat

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Faisalabad (183 km)
Gujranwala (73 km)
Multan (350 km)
PARA BİRİMİ
Pakistan rupisi (PKR)

ÜLKE KODU
+92

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, D

ZAMAN DİLİMİ
GMT +5

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
12.8 °C
Şubat
15.6 °C
Mart
20.6 °C
Nisan
26.7 °C
Mayis
31.1 °C
Haziran
33.9 °C
Temmuz
31.7 °C
Ağustos
30.6 °C
Eylül
30 °C
Ekim
25.6 °C
Kasım
19.4 °C
Aralık
14.4 °C

Lahor Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından Leipzig şehir merkezine 30 dakikada bir kalkan S5 numaralı trenle ulaşabilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki uzaklık 20 km’dir ve yolculuğunuz yaklaşık 23 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: -

Havalimanından uzaklık: 15 km

TAKSİ:

Yolcu servisleri ve belediye otobüslerini bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında 7/24 hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 40 avrodur ve yolculuğunuz yaklaşık 30 dakika sürer.

Ortalama taksi fiyatı: 400–500 Pakistan rupisi

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör