Skip to main content

Bir bakışta Leipzig


Johann Sebastian Bach ve Felix Mendelssohn’un kenti Leipzig, Almanya’nın en önemli turizm kentlerinden biri. Kent kültürel ve ticari etkinlikleri, zengin tarihi ve büyüleyici mimarisiyle dikkat çekiyor. 16. yüzyılda kültürel bir merkez, geçmişte küçük bir balıkçı kasabası olan kent, zamanla ticaret merkezine dönüşmüş. Goethe’nin de eğitim gördüğü Leipzig 18. yüzyıldan itibaren bir üniversite şehri olarak biliniyor. Günümüzde sanat ve kültürün başkenti olan Leipzig, size keyifli bir tatil vadediyor.

Leipzig size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Dresden (115 km)
Gera (102 km)
Erfurt (146 km)
PARA BİRİMİ
Avro (EUR)

ÜLKE KODU
+49

ELEKTRİK ENERJİSİ
F, C

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
€2.42

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€3.83

Ocak
1 °C
Şubat
2 °C
Mart
5 °C
Nisan
9 °C
Mayis
14 °C
Haziran
17 °C
Temmuz
20,5 °C
Ağustos
19,5 °C
Eylül
15,5 °C
Ekim
10,5 °C
Kasım
6 °C
Aralık
3,5 °C

Leipzig Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından Leipzig şehir merkezine 30 dakikada bir kalkan S5 numaralı trenle ulaşabilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki uzaklık 20 km’dir ve yolculuğunuz yaklaşık 23 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: 23 dakika

Havalimanından uzaklık: 20 km

TAKSİ:

Yolcu servisleri ve belediye otobüslerini bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında 7/24 hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 40 avrodur ve yolculuğunuz yaklaşık 30 dakika sürer.

Ortalama taksi fiyatı: 40 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç