Skip to main content

Bir bakışta Leipzig


Johann Sebastian Bach ve Felix Mendelssohn’un kenti Leipzig, Almanya’nın en önemli turizm kentlerinden biri. Kent kültürel ve ticari etkinlikleri, zengin tarihi ve büyüleyici mimarisiyle dikkat çekiyor. 16. yüzyılda kültürel bir merkez, geçmişte küçük bir balıkçı kasabası olan kent, zamanla ticaret merkezine dönüşmüş. Goethe’nin de eğitim gördüğü Leipzig 18. yüzyıldan itibaren bir üniversite şehri olarak biliniyor. Günümüzde sanat ve kültürün başkenti olan Leipzig, size keyifli bir tatil vadediyor.

Leipzig size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Dresden (115 km)
Gera (102 km)
Erfurt (146 km)
PARA BİRİMİ
Avro (EUR)

ÜLKE KODU
+49

ELEKTRİK ENERJİSİ
F, C

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
1 °C
Şubat
2 °C
Mart
5 °C
Nisan
9 °C
Mayis
14 °C
Haziran
17 °C
Temmuz
20.5 °C
Ağustos
19.5 °C
Eylül
15.5 °C
Ekim
10.5 °C
Kasım
6 °C
Aralık
3.5 °C

Leipzig Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından Leipzig şehir merkezine 30 dakikada bir kalkan S5 numaralı trenle ulaşabilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki uzaklık 20 km’dir ve yolculuğunuz yaklaşık 23 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: 23 dakika

Havalimanından uzaklık: 20 km

TAKSİ:

Yolcu servisleri ve belediye otobüslerini bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında 7/24 hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 40 avrodur ve yolculuğunuz yaklaşık 30 dakika sürer.

Ortalama taksi fiyatı: 40 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör