Skip to main content

Bir bakışta Los Angeles


Bir tepeden dünyayı selamlayan dev Hollywood yazısıyla özdeşleşen Los Angeles’ta size dolu dolu bir gezi vaat eden o kadar çok mekân ve etkinlik var ki, seçmekte zorlanabilirsiniz. İlk olarak Universal Studios’a mutlaka bir gününüzü ayırın. Amerikan film endüstrisiyle ilgili merak ettiklerinizin yanıtını burada bulabilir, aynı zamanda da eğlenceli bir dünyayı keşfedebilirsiniz. Ünlülerin yaşadığı Beverly Hills’in sokaklarında yürürken elinizdeki kroki yardımıyla bu ihtişamlı evlerin kimlere ait olduğunu bulmak keyifli bir oyuna dönüşebilir. Venice Plajı’nda yapacağınız bisiklet turu sırasında buradaki pozitif enerjiyi hissedebilir, Şöhret Yolu’nda ünlülerin izlerini takip edebilirsiniz. Plajları, müzeleri, doğal güzellikleri derken Los Angeles gezinizde kentin yerel lezzetlerini denemeyi ihmal etmeyin.

Los Angeles size ne vadediyor:


Eğlence ve alışveriş Mutfak kültürü Yüzme Dalış Kayak Plaj Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
San Diego (193 km)
Bakersfield (180 km)
Las Vegas (434 km)
PARA BİRİMİ
Amerikan doları (USD)

ÜLKE KODU
+1

ELEKTRİK ENERJİSİ
A, B

ZAMAN DİLİMİ
GMT -5

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
13.9 °C
Şubat
13.9 °C
Mart
14.4 °C
Nisan
15.6 °C
Mayis
17.2 °C
Haziran
18.9 °C
Temmuz
20.6 °C
Ağustos
21.1 °C
Eylül
20.6 °C
Ekim
18.9 °C
Kasım
16.1 °C
Aralık
13.9 °C

Los Angeles Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Los Angeles Havalimanı’ndan (LAX) 31 km uzaklıkta bulunan şehir merkezine ulaşmak için otobüs hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Oldukça büyük bir havalimanı olan Los Angeles Havalimanı’nın içinde herhangi bir noktaya gitmek için ücretsiz yolcu servislerini kullanmak zamandan kazanmak için gerekli bir yöntem. FlyAway otobüslerini kullanarak 7 dolar, G otobüslerini kullanarak 3 dolar karşılığında kent merkezine ulaşabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 70-80 dakika

Havalimanından uzaklık: 31 km

TAKSİ:

Los Angeles Havalimanı’ndan kent merkezine taksiyle gitmek isterseniz, gitmek istediğiniz noktaya bağlı olarak 25-35 dolar ücret ödemeniz gerekiyor. Bu yolculuk yaklaşık olarak trafiğin de durumuna bağlı olarak 20-30 dakika sürüyor.

Ortalama taksi fiyatı: 30 dolar

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör