Skip to main content

Bir bakışta Lüksemburg


Adeta bir açık hava müzesini andıran eski şehir, UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi’ne dâhil edilmiş. Farklı milletlere ev sahipliği yapan Lüksemburg çokdilli, çokkültürlü ve yaratıcı bir kent olmasıyla dikkat çekiyor. Avrupa’nın finans ve kültür merkezi olan, gökdelenleri ve tarihiyle dikkat çeken Lüksemburg’un dünyada kişi başına düşen en yüksek gelir ortalamasına sahip olduğunu ekleyelim.

Lüksemburg size ne vadediyor:


Eğlence ve alışveriş Şehir hayatı Doğa ve vahşi yaşam Mutfak kültürü

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Strassen (5 km)
Itzig (11 km)
PARA BİRİMİ
Avro (EUR)

ÜLKE KODU
+352

ELEKTRİK ENERJİSİ
C,F

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
€3.22

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€62.50

Ocak
0.6 °C
Şubat
1.1 °C
Mart
4.4 °C
Nisan
7.8 °C
Mayis
12.2 °C
Haziran
15 °C
Temmuz
17.2 °C
Ağustos
17.2 °C
Eylül
13.9 °C
Ekim
9.4 °C
Kasım
4.4 °C
Aralık
1.7 °C

Lüksemburg Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Lüksemburg Havalimanı’ndan şehir merkezine 16, 9 ve 114 numaralı otobüslerle ulaşabilirsiniz. Ücreti 2 avro olan otobüs biletlerini duraktaki otomatik makineden, havalimanındaki Kiosk adlı kitabevinden ve otobüste doğrudan şoförden satın alabilirsiniz. Havalimanından 8 km uzaklıkta bulunan şehir merkezine yaklaşık 25 dakikada ulaşabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 25 dakika

Havalimanından uzaklık: 8 km

TAKSİ:

Havalimanının çıkışında bulunan havalimanı taksileriyle şehir merkezine 45 avro ödeyerek yaklaşık 15 dakikada ulaşabilirsiniz.

Ortalama taksi fiyatı: 45 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç