Skip to main content

Bir bakışta Lyon


Dünyanın başlıca ipek üretim merkezi olan Lyon, moda sektörüne de yön veren önemli merkezlerinden biri. Şehir ayrıca mühendislik, ecza ve sağlık sektöründe uluslararası üne sahip. Rönesans döneminden kalma Eski Lyon bölgesi, nehirlerin birleşerek oluşturduğu Presqu’ile yarımadası ve daha birçok özelliği Lyon’u keşfedilmeye değer kılıyor. Fransa’nın en güzel kentlerinden biri olan Lyon’a yakınan bakalım.

Lyon size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Mutfak kültürü Kayak Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Saint Etienne (62 km)
Grenoble (112 km)
Chambery (109 km)
PARA BİRİMİ
Avro (EUR)

ÜLKE KODU
+33

ELEKTRİK ENERJİSİ
E

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
3.3 °C
Şubat
4.4 °C
Mart
7.8 °C
Nisan
10 °C
Mayis
15 °C
Haziran
18.3 °C
Temmuz
21.7 °C
Ağustos
21.1 °C
Eylül
17.2 °C
Ekim
12.2 °C
Kasım
7.2 °C
Aralık
4.4 °C

Lyon Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Lyon Havalimanı’ndan 30 km uzaklıktaki şehir merkezine Rhône Express tramvayı ile ulaşabilirsiniz. Tramvayla şehir merkezine ulaşımın bedeli 15.80 avrodur ve yolculuğunuz yaklaşık 30 dakika sürer. Ayrıca havalimanındaki Terminal 1 Gidiş bölümünden hareket eden 46 numaralı halk otobüslerine 2 avro ödeyerek binebilir ve Meyzieu şehrine 15 dakikada ulaşabilirsiniz. Buradan T3 tramvayına binerek 1.80 avro ödeyebilir ve yaklaşık 30 dakikada şehir merkezine gidebilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 30 dakika

Havalimanından uzaklık: 30 km

TAKSİ:

Otobüs ve tramvay bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 45 avrodur ve yolculuğunuz yaklaşık 25-30 dakika sürer.

Ortalama taksi fiyatı: 45 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör