Skip to main content

Bir bakışta Male, Maldivler


Hint Okyanusu’nda inci gibi dizilmiş küçük mercan adalarından oluşan ve balayı adaları olarak da ünlenen, romantizmin merkezi Maldivler, gezilecek yerleriyle sadece balayı çiftlerine değil her kesimden, her yaştan insana ve çocuklu ailelere de sesleniyor. Maldivler’de mercan resiflerindeki renkli su altı yaşamını ister dalarak ister şnorkelle keşfedebilirsiniz.

Bu birbirinden güzel adaların turkuaz denizinde yüzerek, bembeyaz kumsallarda güneşlenerek ya da tropikal bitki örtüsünü keşfederek doğayla baş başa kalabilirsiniz. Seyahatinizde, Hint ve Uzakdoğu etkisi altında kalmış Maldiv mutfağını da keşfedebilir, yeni lezzetlerle tanışabilirsiniz. Maldivler'in öne çıkan gezilecek görülecek noktaları için Maldivler Uçak Bileti sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Maldivler’i bizimle keşfedin

Maldivler; muhteşem sahilleri, cam gibi okyanusu ve gerçek olamayacak kadar güzel doğasıyla tam anlamıyla tropik bir cennet! Male uçak bileti alarak dünyaca ünlü bu masmavi rotaya nefes kesici bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Yepyeni bir hikâye için: Şimdi bir Maldivler uçak bileti alın

Türk Hava Yolları’nın Maldivler uçuşları, direkt olarak İstanbul ve Ankara’da bulunan havalimanlarından, Velana Uluslararası Havalimanına yapılmaktadır. Male uçak bileti fiyatları ve Maldivler uçuşları için ihtiyacınız olan tüm detayları bu sayfanın devamından ya da “Uçak bileti” kısmından öğrenebilirsiniz.

Maldivler size ne vadediyor:


Sağlık ve dinlenme Romantizm Yüzme Dalış Plaj Sörf

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Thinadhoo (N/A)
Viligili (N/A)
Eydhafushi (N/A)
PARA BİRİMİ
Maldiv rufiyası (MVR)

ÜLKE KODU
+960

ELEKTRİK ENERJİSİ
I, A, G, D, K

ZAMAN DİLİMİ
GMT +5

ORT. KAHVE FİYATI
€2.30

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€32

Ocak
28.5 °C
Şubat
28.5 °C
Mart
29.5 °C
Nisan
30 °C
Mayis
29 °C
Haziran
29 °C
Temmuz
28.5 °C
Ağustos
28.5 °C
Eylül
28 °C
Ekim
28.5 °C
Kasım
28 °C
Aralık
28.5 °C

VELANA ULUSLARARASI HAVALİMANI ULAŞIM BİLGİLERİ

TOPLU TAŞIMA:

Maldivler’de, Hulhule Adası’nda bulunan Velana Uluslararası Havalimanı’ndan (MLE) 2,5 km uzaklıktaki Maldiv merkez adasına ulaşabilmek için feribot veya speedboat’ları kullanabilirsiniz. Kısa aralıklarla, 24 saat boyunca hizmet veren bu feribotların ücretleri günlere ve saatlere göre değişiyor. Ayrıca bu feribotlarla şehir merkezine ortalama 10 dakikada ulaşabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 10 dakika

Havalimanından uzaklık: 2,5 km

TAKSİ:

Velana Uluslararası Havalimanı’ndan, Maldiv merkez adasına ulaşabilmek için deniz taksilerini kullanabilirsiniz. Bireysel veya grup olarak kullanabileceğiniz bu hizmet için ödemeniz gereken miktar gün ve saatlere göre değişiklik gösterebilir. Maldiv merkez adasına deniz taksileriyle yaklaşık 10 dakikada ulaşabilirsiniz.

Ortalama taksi fiyatı: -

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör

Sıkça Sorulan Sorular

Maldivler’de hangi havalimanları var? Detaylı bilgi

Maldivler uluslararası olarak hizmet veren dört havalimanı bulunuyor. Bunlar; Gan Uluslararası Havalimanı (GAN), Hanimaadhoo Uluslararası Havalimanı (HAQ), Velana Uluslararası Havalimanı (MLE), Villa Uluslararası Havalimanı (VAM).

Türk Hava Yolları, Maldivler uçuşları, Male’de yer alan Velana Uluslararası Havalimanı’na yapılıyor.

Maldivler’daki hangi tatil noktasına gitmek için hangi havalimanı tercih edilmeli? Detaylı bilgi

Maldivler’in ana havalimanı Velana Havalimanı (Male Havalimanı) olarak kabul ediliyor. Buradan deniz taksileri ve botlarla tatil yapacağınız adaya ulaşabilirsiniz. Ayrıca Maldivler’in güneyinde yer alan Gan Uluslararası Havalimanı da Feydhoo, Maradhoo ve Hithadhoo gibi adalara da oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Hanimaadhoo Uluslararası Havalimanı ise ağırlıklı olarak yerel uçuşlar için kullanıyor. Günümüzde buradan sadece Hindistan’a uçuş var. Maldivler’in dördüncü havalimanı olan Villa Uluslararası Havalimanı da Alif Dhaal Mercan Adası’na bağlı Maamigili’de yer alıyor ve bulunduğu bölge itibarıyla oldukça turistik bir noktada.

Maldivler Cumhuriyeti Türkiye kaç saat sürer? Detaylı bilgi

İstanbul Havalimanı’dan (IST) direkt olarak Velana Uluslararası Havalimanı’na yapılan uçuşlar yaklaşık sekiz saat sürüyor.

En uygun Maldivler uçak bileti nasıl alınır? Detaylı bilgi

En uygun fiyatlarla Maldivler uçak bileti almak için sonbahar ya da kış aylarını tercih etmenizi öneririz. Üstelik Türk Hava Yolları’nın dönemsel olarak sunduğu yurt dışı uçak bileti kampanyalarını takip ederek Maldivler uçak biletinizi çok daha avantajlı bir şekilde satın alabilirsiniz.