Skip to main content

Bir bakışta Manchester


Sanayileşme sürecinde iklimi, limana yakınlığı, nehirleri ve kömür yatakları sayesinde diğer şehirlerin öncüsü olan Manchester, Kuzey İngiltere'nin başkenti olarak nitelendiriliyor. Pamuğun ve tekstil endüstrisinin de merkezi olan Manchester, 19. yüzyıl boyunca Cottonopolis (pamuk metropolü) olarak anıldı. Manchester United ve Manchester City gibi dünyaca ünlü futbol takımları, gelişmiş medya endüstri ve yüksek eğitim seviyesiyle Manchester oldukça modern bir şehir.

Manchester size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Eğlence ve alışveriş Mutfak kültürü Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Preston (54 km)
Liverpool (56 km)
Sheffield (61 km)
PARA BİRİMİ
İngiliz sterlini (GBP)

ÜLKE KODU
+44

ELEKTRİK ENERJİSİ
G

ZAMAN DİLİMİ
GMT 0

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
3.9 °C
Şubat
3.9 °C
Mart
5.6 °C
Nisan
7.8 °C
Mayis
11.1 °C
Haziran
14.4 °C
Temmuz
15.6 °C
Ağustos
15.6 °C
Eylül
13.3 °C
Ekim
10.6 °C
Kasım
6.1 °C
Aralık
4.4 °C

Manchester Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Manchester Havalimanı’ndan yaklaşık 17 km uzaklıkta bulunan Piccadilly şehir merkezine ulaşmak için otobüsleri kullanabilirsiniz. Havalimanındaki otobüs duraklarında 24 saat hizmet veren 43 numaralı otobüslerle 3 İngiliz sterlini ödeyerek yaklaşık 65 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 65 dakika

Havalimanından uzaklık: 27 km

TAKSİ:

Otobüslerle zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında 7/24 hizmet veren taksilerle 25 İngiliz sterlini ödeyerek ortalama 30 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Ortalama taksi fiyatı: 20 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör