Skip to main content

Bir bakışta Milano


Gotik mimari stiline uygun olarak yapılmış görkemli Milano Katedrali ve cam kubbeli tarihi alışveriş merkezi Galleria Vittorio Emanuele II’ye yapacağınız ziyaretler ve hatta La Scala Opera’sında seyredeceğiniz bir opera, sizi modanın merkezi Milano’dan alıp tarihin ve sanatın en önemli kentlerinden birinde, tadına doyulmayan bir gezintiye çıkaracak. Acıktığınızda tercihinizi İtalyan mutfağının eşsiz lezzetlerini tadabileceğiniz restoranlardan yana yapın. Pişman olmazsınız. Eğer vaktiniz varsa, Milano’dan 80 km uzaklıkta, Alp Dağları’nın eteklerindeki Como Gölü’ne de uzanıp, yeryüzündeki cennet köşelerden birini keşfedebilir ve unutulmaz Milano anılarına imza atabilirsiniz.

Milano size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Eğlence ve alışveriş Mutfak kültürü Kayak Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Monza (18 km)
Pavia (44 km)
Bergamo (60 km)
PARA BİRİMİ
Avro (EUR)

ÜLKE KODU
+39

ELEKTRİK ENERJİSİ
L, F, C

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
€1.43

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€60.00

Ocak
1,1 °C
Şubat
3,3 °C
Mart
6,7 °C
Nisan
10,6 °C
Mayis
15 °C
Haziran
18,9 °C
Temmuz
22,2 °C
Ağustos
21,1 °C
Eylül
17,8 °C
Ekim
12,2 °C
Kasım
6,1 °C
Aralık
1,7 °C

Milano Havalimanı ulaşım bilgileri

Havalimanı rehberini indir PDF

TOPLU TAŞIMA:

Milano Malpensa Havalimanı’ndan (MXP) 45 km uzaklıktaki şehir merkezine tren veya otobüs ile ulaşmak mümkün. T1 terminalinden hareket eden tren, 12 avro karşılığında yaklaşık 30 dakikada kent merkezine ulaşıyor. Ayrıca T1 ve T2 terminallerinden kalkan shuttle ile de 10 avro’ya şehir merkezine gidebilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 30 dakika

Havalimanından uzaklık: 45 km

TAKSİ:

Milano Malpensa Havalimanı’ndan 90 avro ödeyerek, şehir merkezindeki herhangi bir yere gitmek mümkün.

Ortalama taksi fiyatı: 90 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç