Skip to main content

Bir bakışta Minneapolis


Mississippi nehrinin her iki yakasına kurulan bu büyüleyici kent tarihte dünyanın en çok un üretiminin yapıldığı şehir olarak biliniyor. Gökdelenleri, parkları ve gölleriyle dikkat çeken Minneapolis “göller kenti”, “değirmen kent” gibi isimlerle de anılıyor. Aynı zamanda Minneapolis'in binlerce kilometre uzayan sahil şeridi ve geniş doğal alanları, çeşitli doğa ve su aktivitelerinin yapılmasına olanak tanıyor.

Minneapolis size ne vadediyor


Eğlence ve alışveriş Şehir hayatı Dağcılık Kayak Mutfak kültürü Sağlık ve dinlenme

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Rochester (139 km)
PARA BİRİMİ
Amerikan doları (USD)

ÜLKE KODU
+1

ELEKTRİK ENERJİSİ
A, B

ZAMAN DİLİMİ
GMT -5

ORT. KAHVE FİYATI
€3.75

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€44.56

Ocak
-8.9 °C
Şubat
-6.1 °C
Mart
0.6 °C
Nisan
8.9 °C
Mayis
15 °C
Haziran
20.6 °C
Temmuz
23.3 °C
Ağustos
22.2 °C
Eylül
16.7 °C
Ekim
9.4 °C
Kasım
1.1 °C
Aralık
-6.7 °C

Minneapolis Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından 25 km uzaklıkta bulunan Melbourne şehir merkezine SkyBus otobüsleriyle ulaşabilirsiniz. SkyBus otobüsleri her gün 10 dakikada bir hareket eder. Bu otobüslerle şehir merkezine ulaşımın bedeli 18 Avustralya dolarıdır ve yolculuğunuz yaklaşık 20 dakika sürer. Ayrıca SmartBus 901 numaralı otobüslerle Broadmeadows durağına ulaşabilir, buradan şehir merkezine bağlanan metroya binebilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 30 dakika

Havalimanından uzaklık: 20 km

TAKSİ:

Otobüs bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 60 Avustralya dolarıdır ve yolculuğunuz trafiğe bağlı olarak 30-40 dakika sürer.

Ortalama taksi fiyatı: $40–50

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç