Skip to main content

Bir bakışta Mombasa


Doğu Afrika’nın en büyük liman kentlerinden biri olan Mombasa, Kenya’nın en önemli turistik merkezi olarak biliniyor. Arap tüccarlar tarafından 11. yüzyılda kurulan kent, İngiliz yönetiminden sonra Zanzibar’a dâhil oldu, 1963’te de Kenya topraklarına katıldı. Anakarayla bağlantısını köprüler ve feribotlarla sağlayan kentin en dikkat çekici özelliği ise palmiye ağaçlarıyla süslü, bembeyaz ince kumlu sahilleri ve olağanüstü güzellikteki mercan resifleri. Bu sebeple kent, dalış meraklıları için bulunmaz fırsatlar sunuyor.

Mombasa size ne vadediyor


Doğa ve vahşi yaşam Yüzme Dalış Plaj

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Malindi (117 km)
Shimoni (81 km)
Samburu (63 km)
PARA BİRİMİ
Kenya şilini (KES)

ÜLKE KODU
+254

ELEKTRİK ENERJİSİ
G

ZAMAN DİLİMİ
GMT +3

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
27.8 °C
Şubat
28.3 °C
Mart
28.3 °C
Nisan
27.8 °C
Mayis
26.7 °C
Haziran
25 °C
Temmuz
24.4 °C
Ağustos
24.4 °C
Eylül
25 °C
Ekim
26.1 °C
Kasım
27.2 °C
Aralık
27.8 °C

Mombasa Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından 18 km uzaklıkta bulunan Mombasa şehir merkezine toplu taşıma imkanı bulunmuyor. Şehirde konaklayacağınız otelle anlaşarak ulaşım hizmeti alabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: -

Havalimanından uzaklık: -

TAKSİ:

Şehir merkezine, havalimanında bulunan taksilerle ortalama 2.000 Kenya şilini ödeyerek ulaşabilirsiniz. Taksiyle şehrin dışında bulunan turizm beldelerinden Diani’ye ulaşımın bedeli 7.000, Malindi ve Watamu’ya ise 8.000 Kenya şilinidir.

Ortalama taksi fiyatı: 2,000 Kenya şilini

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör