Skip to main content

Bir bakışta Münih


Münih tarihi binaları, kendine özgü gelenekleri, yüksek standarttaki yaşam kalitesi, operaları, kültürel etkinlikleri, restoranları, kafeleri ve festivalleriyle turistler için âdeta bir şölen yeri. Festivaller sırasında Bavyera yöresinin ürünlerinin tadına bakabilir, buraya özgü dansları izleyerek siz de eğlenceye katılabilirsiniz. Modern sanat müzelerinde dünyaca ünlü sanatçıların yapıtlarını görebileceğiniz Münih’te, çeşitli dönemlere ait mimari akımların izlerini sürebilirsiniz. Yorulduğunuzda Marienplatz’a bakan restoran ya da kafelerden birinde geleneksel Bavyera yemeklerinin tadına bakabilir, bu lezzetleri daha “havalı” bir yerde denemek isterseniz Olimpiyat Kulesi’nin 182. metresinde bulunan restoranı tercih edebilirsiniz.

Münih size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Mutfak kültürü Kayak Ekstrem sporlar Dağ

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Füssen (133 km)
Augsburg (70 km)
Freiburg (413 km)
PARA BİRİMİ
Avro (EUR)

ÜLKE KODU
+49

ELEKTRİK ENERJİSİ
F, C

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
-1.7 °C
Şubat
1.5 °C
Mart
4.4 °C
Nisan
8.3 °C
Mayis
12.8 °C
Haziran
16.1 °C
Temmuz
17.8 °C
Ağustos
17.2 °C
Eylül
13.9 °C
Ekim
8.9 °C
Kasım
3.3 °C
Aralık
-0.6 °C

Münih Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Münih Franz Josef Strauss Havalimanı (MUC) kent merkezine 28 km uzaklıkta yer alıyor. Buradan kent merkezine en kolay ulaşım, S-Bahn trenleriyle yapılıyor. S1 ve S8 kodlu trenlerle yapılan yolculuk 40 dakika sürüyor ve ücreti 10 avro.

Havalimanından ortalama süre: 40-50 dakika

Havalimanından uzaklık: 28 km

TAKSİ:

Münih Franz Josef Strauss Havalimanı’ndan kent merkezine taksiyle gitmek için yaklaşık 50 avro ödemek gerekiyor. Bu yolculuk yaklaşık 40 dakika sürüyor.

Ortalama taksi fiyatı: 50 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör