Skip to main content

Bir bakışta Nahçıvan


Türkiye ile sınırı olan yegane Azerbaycan toprağı olan Nahçıvan, özerk bir cumhuriyet. Aras Nehri’nin kıyısındaki tarihi şehir, Han Sarayı'ndan Halı Müzesi'ne kadar birçok farklı müzenin, Mümine Hatun Türbesi ve Nuh Peygamberin Kabri gibi son derece önemli eserlerin yuvası. Yerin 180 metre altındaki Düzdağ Fizyoterapi Merkezi, Sovyet Rusya döneminden bu yana şifa arayan astım ve bronşit hastalarının uğrak noktası. Maden suyu, soda ve tuz gibi zengin doğal kaynaklara ev sahipliği yapan Nahçivan sizi sağlıklı keşiflere çağırıyor.

Nahçıvan size ne vadediyor


Tarih ve sanat Mutfak kültürü

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Babek (8 km)
Culfa (35 km)
Shahbuz (41 km)
PARA BİRİMİ
Azerbaycan manatı (AZN)

ÜLKE KODU
+994

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, F

ZAMAN DİLİMİ
GMT +4

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
-2.8 °C
Şubat
1.5 °C
Mart
6.7 °C
Nisan
13.9 °C
Mayis
18.3 °C
Haziran
22.8 °C
Temmuz
27.2 °C
Ağustos
26.1 °C
Eylül
22.2 °C
Ekim
15 °C
Kasım
7.2 °C
Aralık
1.1 °C

Nahçıvan Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından Nahçıvan şehir merkezine, 6 numaralı otobüslerle ulaşabilirsiniz. Ayrıca 08.00-22.00 saatleri arasında havalimanı ve şehir merkezi arasında sefer yapan yolcu servislerini de kullanabilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki uzaklık 5 km’dir ve yolculuğunuz yaklaşık 10 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: 10 dakika

Havalimanından uzaklık: 5 km

TAKSİ:

Yolcu servislerini ve otobüsleri bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında 7/24 hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 5 Azerbaycan manatıdır.

Ortalama taksi fiyatı: 5 Azerbaycan manatı

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör