Skip to main content

Bir bakışta Nahçıvan


Türkiye ile sınırı olan yegane Azerbaycan toprağı olan Nahçıvan, özerk bir cumhuriyet. Aras Nehri’nin kıyısındaki tarihi şehir, Han Sarayı'ndan Halı Müzesi'ne kadar birçok farklı müzenin, Mümine Hatun Türbesi ve Nuh Peygamberin Kabri gibi son derece önemli eserlerin yuvası. Yerin 180 metre altındaki Düzdağ Fizyoterapi Merkezi, Sovyet Rusya döneminden bu yana şifa arayan astım ve bronşit hastalarının uğrak noktası. Maden suyu, soda ve tuz gibi zengin doğal kaynaklara ev sahipliği yapan Nahçivan sizi sağlıklı keşiflere çağırıyor.

Nahçıvan size ne vadediyor


Tarih ve sanat Mutfak kültürü

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Babek (8 km)
Culfa (35 km)
Shahbuz (41 km)
PARA BİRİMİ
Azerbaycan manatı (AZN)

ÜLKE KODU
+994

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, F

ZAMAN DİLİMİ
GMT +4

ORT. KAHVE FİYATI
€0,85

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€10

Ocak
-2,8 °C
Şubat
1,5 °C
Mart
6,7 °C
Nisan
13,9 °C
Mayis
18,3 °C
Haziran
22,8 °C
Temmuz
27,2 °C
Ağustos
26,1 °C
Eylül
22,2 °C
Ekim
15 °C
Kasım
7,2 °C
Aralık
1,1 °C

Nahçıvan Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından Nahçıvan şehir merkezine, 6 numaralı otobüslerle ulaşabilirsiniz. Ayrıca 08.00-22.00 saatleri arasında havalimanı ve şehir merkezi arasında sefer yapan yolcu servislerini de kullanabilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki uzaklık 5 km’dir ve yolculuğunuz yaklaşık 10 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: 10 dakika

Havalimanından uzaklık: 5 km

TAKSİ:

Yolcu servislerini ve otobüsleri bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında 7/24 hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 5 Azerbaycan manatıdır.

Ortalama taksi fiyatı: 5 Azerbaycan manatı

ARAÇ KİRALAMA:

Şimdi Miles&Smiles üyeleri, en fazla 1000 Mil'e kadar, kiralama yaptıkları her gün için 100 Mil kazanıyor. Üstelik web sitemizden yapacağınız 1-2 günlük kiralamalarda ekstra 250 Mil, 3 gün ve üzerindeki kiralamalarda ekstra 500 Mil daha kazanın!

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç