Skip to main content

Bir bakışta Las Nürnberg


Komşu kentleri Fürth, Erlangen ve Schwachbach ile birlikte Nürnberg, kuzey Bavyera’nın ekonomi ve kültür merkezini oluşturuyor. Pegnitz nehrinin iki yakasında kurulmuş olan Nürnberg’de yıl boyunca nemli bir iklim hâkim. Avrupa’nın en hızlı büyüyen fuar merkezlerinden biri olan kent, bu sayede her yıl çok sayıda turist ağırlıyor. Tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Nürnberg aynı zamanda kültürel ve sanatsal etkinlikleriyle ön plana çıkıyor. Nürnberg sizlere etkileyici bir tatil imkânı sunuyor.

Nürnberg size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Eğlence ve alışveriş Mutfak kültürü Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Regensburg (113 km)
Würzburg (109 km)
Mannheim (242)
PARA BİRİMİ
Avro (EUR)

ÜLKE KODU
+49

ELEKTRİK ENERJİSİ
F, C

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
-1.1 °C
Şubat
0.6 °C
Mart
3.9 °C
Nisan
8.3 °C
Mayis
12.8 °C
Haziran
16.1 °C
Temmuz
18.3 °C
Ağustos
17.8 °C
Eylül
14.4 °C
Ekim
9.4 °C
Kasım
3.9 °C
Aralık
0.6 °C

Nürnberg Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından 23 km uzaklıkta bulunan Fürth şehir merkezine, havalimanı önündeki duraktan hareket eden 33 numaralı otobüslerle ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine otobüsle ulaşımın bedeli 2.60 avrodur ve yolculuğunuz yaklaşık 26 dakika sürer. Otobüslerin son sefer saati 00.30’dur. Ayrıca şehir merkezinde bulunan ana tren istasyonuna metroyla ulaşabilirsiniz. Havalimanı önünde bulunan metro girişlerinden U2 Röthenbach metrosuna binebilir, şehir merkezine yaklaşık 13 dakikada varabilirsiniz. Metronun sefer saatleri 00.36-04.42 arasındadır.

Havalimanından ortalama süre: 13-26 dakika

Havalimanından uzaklık: 23 km

TAKSİ:

Otobüs ve metro bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanı önünde bulunan Nurnberg Taxi araçlarıyla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 25 avrodur.

Ortalama taksi fiyatı: 25 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör