Skip to main content

Bir bakışta Oslo


Oslo, Kuzey mitolojilerinden Vikinglerin gizemli dünyasına, Ortaçağ kalelerinin görkeminden, ünlü Norveçli ressam Edvard Munch’un eseri Çığlık’ta dışa vurduğu tüm duygulara kadar pek çok farklı deneyimi bir arada yaşayabileceğiniz bir kent. Kenti gezerken sadece sanat ve kültür etkinlikleriyle değil aynı zamanda hem yemek kültürü, hem de sportif etkinlikler konusunda da keşiflerde bulunabilir, farklı deneyimler yaşayabilirsiniz. Oslo’da yapmanız gereken kendinizi kuzey ışıklarına bırakmak ve kentin tadını çıkarmak.

Oslo size ne vadediyor:


Eğlence ve alışveriş Plaj Orman Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Moss (59 km)
Drammen (43 km)
Tonsberg (103 km)
PARA BİRİMİ
Norveç kronu (NOK)

ÜLKE KODU
+47

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, E, F

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
-2.9 °C
Şubat
-2.4 °C
Mart
1 °C
Nisan
5.9 °C
Mayis
11.6 °C
Haziran
15.3 °C
Temmuz
17.7 °C
Ağustos
16.6 °C
Eylül
11.9 °C
Ekim
6.6 °C
Kasım
1.6 °C
Aralık
-2.3 °C

Oslo havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Gardermoen’deki Oslo Havalimanı (OSL), kentin ana havalimanı ve kente 47 km uzaklıkta. Havalimanından şehir merkezine ekspres tren (Flytoget) ve yerel tren ile ulaşılabiliyor. Ayrıca ekspres otobüs (Flybussen) ile 15 avro ödeyerek merkeze 40 dakikada ulaşabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 40 dakika

Havalimanından uzaklık: 47 km

TAKSİ:

Taksi ücretleri Norveç’in genelinde olduğu gibi Oslo’da da pahalı. Havalimanı-şehir merkezi arasındaki tek yön yolculuğun fiyatı yaklaşık 650 NOK. Bu da 190 TL’ye (50 avro) denk geliyor. Çoğu taksi şoförü havalimanı-şehir merkezi arasında sabit tarife uygulasa da hafta sonları ve geceleri fazladan ücretlendirme olabiliyor. Sürprizlerle karşılaşmamak için taksiye bindiğinizde sabit fiyat olup olmadığını sormak en iyisi.

Ortalama taksi fiyatı: 75 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör