Skip to main content

Bir bakışta Palermo


Milattan önce Fenikeliler tarafından kurulan ve tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Palermo, tarihi binalarıyla ziyaretçilerine kültürel anlamda doyurucu bir gezi imkanı sunuyor. Tarihi dokusu korunmuş dar sokaklarda dolaşırken bu şehirdeki yaşanmışlığı hissedeceksiniz. Akdeniz’in kalbindeki bu liman şehrinde balıkçıların eşlik ettiği denizi seyredebilir ya da dünyaca ünlü plajlarda güneşin ve berrak denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Palermo size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Mutfak kültürü Dalış

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Trapani (92 km)
Agrigento (128 km)
Caltanissetta (142 km)
PARA BİRİMİ
Avro (EUR)

ÜLKE KODU
+39

ELEKTRİK ENERJİSİ
L, F, C

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
€2.00

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€20

Punta Raisi Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanı şehir merkezine yaklaşık 35 km uzaklıkta yer alıyor. Havalimanından şehir merkezine 5.00 -23.00 saatleri arasında otobüsle ulaşmak mümkün. Havalimanına şehir merkezinden ulaşmak için tren istasyonundan kalkan otobüsleri kullanabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 30-40 dakika

Havalimanından uzaklık: 35 km

TAKSİ:

Punta Raisi Havalimanı’ndan (PMO) şehir merkezine ulaşım için taksiyi de tercih edebilirsiniz. Havalimanından Palermo merkezine yaklaşık 45 dakikada ulaşabilirsiniz.

Ortalama taksi fiyatı: N/A

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör