Skip to main content

Bir bakışta Pekin


Sanayileşmenin hızıyla gelişen Pekin’in şehir planındaki düzen ve uyum, dünyada pek az kentte görülüyor. Zaten kenti keşfetmek için sokaklara, meydanlara çıktığınızda bunu hemen anlıyorsunuz. Surlarla çevrili eski kent merkezindeki saraylar, resmi binalar, alışveriş merkezleri ve eski konut alanları, eskiyle yeninin güzel bir sentezi olarak ziyaretçileri karşılıyor. Pekin’de yapılacak, görülecek çok şey var. Dünyanın merak ettiği Yasak Şehir, Pekin’i keşfetmeye başlamak için iyi bir başlangıç noktası. Burada imparatorların güç anlayışının mimariye yansımasını görebilir, kendinizi sarayların gizemine kaptırabilirsiniz. Seyahatiniz süresince Pekin’in ünlü tapınaklarına da zaman ayırmalısınız. Lama, Konfüçyüs, Cennet Tapınaklarını ziyaret edebilir, buralarda mimariye hayran olup, bahçelerinde huzura doyabilirsiniz. Kentin müzelerini, parklarını ve saraylarını gezdikten sonra Pekin gezinizin finalini, Tiananmen Meydanı etrafındaki restoran ve kafelerde Çin mutfağının ünlü yemekleriyle yapabilirsiniz.

Pekin size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Eğlence ve alışveriş Kayak Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Tianjin (138 km)
Dalian (840 km)
Taishan (486 km)
PARA BİRİMİ
Yuan (CNY)

ÜLKE KODU
+86

ELEKTRİK ENERJİSİ
G, D

ZAMAN DİLİMİ
GMT +8

ORT. KAHVE FİYATI
€3.72

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€19.64

Ocak
-3,9 °C
Şubat
-1,7 °C
Mart
5,6 °C
Nisan
13,3 °C
Mayis
20 °C
Haziran
24,4 °C
Temmuz
26,1 °C
Ağustos
25 °C
Eylül
20 °C
Ekim
13,3 °C
Kasım
5 °C
Aralık
-1,7 °C

Pekin Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Pekin Capital Uluslararası Havalimanı’ndan (PEK), 30 km uzaklıktaki kent merkezine gitmek için kullanabileceğiniz en uygun toplu taşıma yolu tren ve otobüs. 4 avro olan biletle trene bindikten sonra metro duraklarında aktarma yapabilir ve istediğiniz noktaya gidebilirsiniz. Otobüsle 1 saat 25 dakikada ulaşabileceğiniz şehir merkezine, gece ve gündüz 11 farklı ulaşım seçeneği bulunuyor.

Havalimanından ortalama süre: 100 dakika

Havalimanından uzaklık: 30 km

TAKSİ:

Pekin Capital Uluslararası Havalimanı’ndan kent merkezine taksiyle gitmek için 15 ve 30 avro arasında bir ücret ödemek gerekiyor. Kent merkezine yaklaşık 35-40 dakikada ulaşabilirsiniz.

Ortalama taksi fiyatı: 15-30 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç