Skip to main content

Bir bakışta Rovaniemi


Noel Baba'nın köyü olarak bilinen Santa Claus Köyü, küçük kasabaları ve doğası ile Rovaniemi kış aylarının gözde rotalarından. Ren geyiklerinin ya da Husky köpeklerinin çektiği kızaklarla düzenlenen turlar, buz oteller, donmuş göl üzerindeki yürüyüş turları ve kutuplarda yaşayan hayvanları görebileceğiniz hayvanat bahçesi ile Rovaniemi, farklı deneyimler yaşayabileceğiniz bir yer. Soğuğu iliklerinize kadar hissedeceğiniz Rovaniemi’ye gitmeden bavulunuza en kalın ve soğuktan koruyan kıyafetlerinizi koymayı unutmayın. Ayrıca iglo ve buz otelleri ziyaret etmeden dönmeyin.

Rovaniemi size ne vadediyor:


Doğa ve vahşi yaşam Doğa yürüyüşü

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Helsinki (900 km)
Oulu (205 km)
Kajaani (335 km)
PARA BİRİMİ
Avro (EUR)

ÜLKE KODU
+358

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, F

ZAMAN DİLİMİ
GMT +2

ORT. KAHVE FİYATI
€3.50

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€25

Ocak
-10 °C
Şubat
-12 °C
Mart
-8 °C
Nisan
0 °C
Mayis
13 °C
Haziran
14 °C
Temmuz
23 °C
Ağustos
16 °C
Eylül
10 °C
Ekim
2 °C
Kasım
0 °C
Aralık
1,7 °C

Rovaniemi Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Rovaniemi her ne kadar küçük bir şehir olsa da kendi havalimanına sahip bir yer. Direkt Rovaniemi havalimanı (RVN) uçuşu ile 10 km. uzaklıktaki şehir merkezine varabilir, otobüsler ile şehir merkezine ortalama 15 dakikada ulaşabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 15 dakika

Havalimanından uzaklık: 10 km

TAKSİ:

Rovaniemi Havalimanı’ndan (RVN) şehir merkezine taksi de kullanabilirsiniz. Yaklaşık 3-5 dakika arasında sürecek bu yolculuğunuz için ortalama 12 EUR ödemeniz gerekiyor.

Ortalama taksi fiyatı: 12 EUR

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç