Skip to main content

Bir bakışta Salzburg


Ülkenin dördüncü büyük şehri olan Salzburg, adını geçmişte bölgenin geçim kaynağı olan tuz çökeltilerinden almış. Ortaçağdan kalma surlarla çevrili bu kenti gezerken kendinizi bir film platosunda hissedebilirsiniz. Masalsı bir kent atmosferinin yaşandığı Salzburg irili ufaklı meydanları, tarihi dokusu ve günümüze kadar korumuş kent merkeziyle adeta görsel bir şölen sunuyor. II. Dünya Savaşı’ndan sonra sanayi açısından önemli bir konuma gelse de bugün şehrin en büyük geçim kaynağını turizm faaliyetleri oluşturuyor. Masalsı kent Salzburg’u henüz keşfetmediyseniz, mutlaka görmeniz gereken şehirler listenizde üst sıralara eklemenizi öneririz.

Salzburg size ne vadediyor:


Dağ Ekstrem sporlar Golf Sağlık ve dinlenme

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Linz (132 km)
Walz (126 km)
Innsbruck (187 km)
PARA BİRİMİ
Avro (EUR)

ÜLKE KODU
+43

ELEKTRİK ENERJİSİ
F

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
€3.20

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€60.00

Ocak
-1.1 °C
Şubat
1.5 °C
Mart
4.4 °C
Nisan
8.9 °C
Mayis
13.9 °C
Haziran
16.1 °C
Temmuz
18.3 °C
Ağustos
17.8 °C
Eylül
15 °C
Ekim
9.4 °C
Kasım
3.9 °C
Aralık
2 °C

Salzburg Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Salzburg Havalimanı’ndan şehir merkezine 10 numaralı otobüsleri kullanarak ulaşabilirsiniz. Şehir merkezi ve havalimanı arasındaki uzaklık 4 km’dir ve yolculuğunuz yaklaşık 20 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: 20 dakika

Havalimanından uzaklık: 4 km

TAKSİ:

Yolcu servisleri ve belediye otobüslerini bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında 7/24 hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 15 avrodur.

Ortalama taksi fiyatı: 15 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç