Skip to main content

Bir bakışta Şarm El-Şeyh


80’li yıllara kadar minik bir balıkçı kasabasıyken, yapılan turizm yatırımlarıyla son yıllarda hızlı bir gelişim gösteren Şarm El-Şeyh, sıcak iklimi nedeniyle dört mevsim yaz tatili yapmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Şarm El-Şeyh gezinizde Kızıldeniz’in eşsiz sualtı zenginliklerini tüple veya şnorkelle dalarak keşfedebilir, gündoğumu ve günbatımında düzenlenen çöl safarilerine katılabilir ve akşamları kentin ışıl ışıl caddelerinde dolaşabilirsiniz. Kentin yerel lezzetler sunan, kafe ve restoranlarında hem yorgunluğunuzu atabilir, hem de yöresel lezzetleri deneyerek yabancı bir mutfağı keşfedebilirsiniz.

Şarm El-Şeyh size ne vadediyor:


Sağlık ve dinlenme Eğlence ve alışveriş Yüzme Dalış Ekstrem sporlar Plaj

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
At Tur (104 km)
Dahab (93 km)
PARA BİRİMİ
Egyptian Pound (EGP)

ÜLKE KODU
+20

ELEKTRİK ENERJİSİ
C

ZAMAN DİLİMİ
GMT +2

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
17.8 °C
Şubat
18.9 °C
Mart
21.1 °C
Nisan
25 °C
Mayis
28.9 °C
Haziran
31.7 °C
Temmuz
32.2 °C
Ağustos
32.8 °C
Eylül
31.1 °C
Ekim
26.7 °C
Kasım
22.8 °C
Aralık
19.4 °C

Şarm El-Şeyh Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Şehrin 18 km kuzeydoğusunda bulunan Şarm El-Şeyh Havalimanı’ndan(SSH) kente otobüsle kolayca ulaşılabiliyor. 1 numaralı terminalden kalkan otobüsler tamamen dolana kadar beklemek gerekiyor. Havalimanı ve şehir merkezi arasındaki yolculuk 15 dakika sürüyor.

Havalimanından ortalama süre: 15 dakika

Havalimanından uzaklık: 18 km

TAKSİ:

Şarm El-Şeyh Havalimanı’nda taksi bulmakta sorun yaşamazsınız. Günün her saati hizmet veren taksileri 1 numaralı terminalin önünde bulabilirsiniz. 122’yi arayarak da çağırabileceğiniz özel taksilerle yolculuğun başında fiyat konusunda anlaşmakta fayda var.

Ortalama taksi fiyatı: -

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör