Skip to main content

Bir bakışta Selanik


Şehir, 3000 yıllık geçmişinden bugüne Roma, Bizans ve Osmanlı’nın mirasını taşıyor. Selanik aynı zamanda, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ve büyüdüğü şehir. Thermaikos Körfezi’nin kıyısına kurulmuş kent, eski ve yeni olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Görülmesi gereken yerlerin büyük bir bölümünün eski şehirde bulunduğunu belirtelim. Selanik’in ünlü ibadethaneleri de yine aynı bölümde yer alıyor. Selanik’e daha yakından bakmak için uçağımız kalkışa hazır.

Selanik size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Eğlence ve alışveriş Mutfak kültürü Yüzme Plaj

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Serres (79 km)
Halkidiki (101 km)
Kilkis (54 km)
PARA BİRİMİ
Avro (EUR)

ÜLKE KODU
+30

ELEKTRİK ENERJİSİ
F, C, E

ZAMAN DİLİMİ
GMT +2

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
5 °C
Şubat
6.7 °C
Mart
9.4 °C
Nisan
13.3 °C
Mayis
18.3 °C
Haziran
22.8 °C
Temmuz
25 °C
Ağustos
24.4 °C
Eylül
21.1 °C
Ekim
16.1 °C
Kasım
11.1 °C
Aralık
6.7 °C

Selanik Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından 15 km uzaklıkta bulunan şehir merkezine, geliş terminalinden her 25 dakikada bir geçen 78 numaralı otobüslerle ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine otobüsle ulaşımın bedeli 2 avrodur ve biletleri duraktaki kulübeden satın alabilirsiniz. Yolculuğunuz yaklaşık 30 dakika sürer. Ayrıca havalimanından 79 numaralı otobüsle IKEA istasyonuna gidebilir, buradan ulaşmak istediğiniz bölgeye göre 2, 3 ya da 8 numaralı otobüslere binebilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 30 dakika

Havalimanından uzaklık: 15 km

TAKSİ:

Belediye otobüslerini bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında 7/24 hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 15 avrodur.

Ortalama taksi fiyatı: 15 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör