Skip to main content

Bir bakışta Semerkant


Yüzyıllarca dünya ticaretinin en önemli hatlarından biri olan İpek Yolu üzerinde bulunan Semerkant, geçmişten bugüne Orta Asya’nın başlıca ticaret merkezlerinden biri. Cengiz Han, Abbasiler ve Timur İmparatorluğu gibi birçok farklı kültürün izlerini taşıyan şehir, İslam mimarisinin en güzel örneklerine ev sahipliği yapıyor. UNESCO tarafından “Dünya Kültür Mirası” listesine eklenerek koruma altına alınan Semerkant, tarihi dokusuyla son derece büyüleyici.

Semerkant size ne vadediyor:


Mutfak kültürü Tarih ve sanat

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Dushanbe (197 km)
Buhara (217 km)
Tashkent (270 km)
PARA BİRİMİ
Özbekistan somu (UZS

ÜLKE KODU
+998

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, F

ZAMAN DİLİMİ
GMT +5

ORT. KAHVE FİYATI
€0.85

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€8

Semerkant Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Semerkant Uluslararası Havalimanı (SKD) şehir merkezine yaklaşık 7 kilometre uzaklıkta. Şehir merkezi ve havalimanı arasında ulaşım 10 numaralı otobüslerle sağlanıyor. Havalimanından kalkan otobüs ortalama yarım saat içerisinde şehir merkezine ulaşıyor.

Havalimanından ortalama süre: 30 dakika

Havalimanından uzaklık: 7 km

TAKSİ:

Havalimanının gelen yolcu alanında bekleyen taksileri kullanarak Semerkant şehir merkezine, trafik durumuna göre 15-20 dakikada ulaşabilirsiniz. Bu taksi yolculuğu yaklaşık 8 avroya mal oluyor.

Ortalama taksi fiyatı: 8 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç