Skip to main content

Bir bakışta Sevilla


Sevilla’da her şey bir karışım gibi; biraz antik gelenekler, çokça Emevi izi, sonra Yahudi kültürü, üstüne Hıristiyan geleneği. Kenti gezmeye başladığınızda çok kültürlü geçmişin izlerini hemen her köşede görebilirsiniz. Sevilla’da tapas da sanattır, yapılar da, şarkılar da, dans da. Kentin tarihi kesimi Santa Cruz’un dar, eski sokaklarında flamenkonun tutkulu ritimleri kulağınıza çalındığında, kendinizi Sevilla’nın çekici güzelliğine bırakın. Sevilla sokak sokak, meydan meydan gezilmeyi hak eden bir şehir. Görkemli İspanya Meydanı’nda, Bizet’nin Carmen’i, Mozart’ın Don Juan ve Figaro’nun Düğünü, Rossini’nin Sevil Berberi ile Beethoven’in Fidelio’su aklınıza düşer; ne de olsa hepsinin konusu az çok Sevilla ile ilintilidir. Sanat, kültür ve tarihle iç içe yol almış bu kentin, köklü bir mutfak geleneğiyle süslendiğini keşfetmek için de restoranlardan birine girin ve Sevilla’nın leziz yemekleriyle tanışın.

Sevilla size ne vadediyor:


Mutfak kültürü Tarih ve sanat

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Cordoba (141 km)
Huelva (91 km)
Malaga (205 km)
Cadiz (123 km)
PARA BİRİMİ
Avro (EUR)

ÜLKE KODU
+34

ELEKTRİK ENERJİSİ
I, C, F

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
€1.29

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€30.00

Sevilla Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Sevilla Havalimanı (SVQ) ya da diğer adıyla San Pablo Havalimanı’na kent merkezinden (Plaza de Armas) ulaşmak, Linea AE otobüsleriyle 30 dakika sürüyor. 06.15-23.00 saatleri arasında çalışan otobüslerle yolculuk yapmak için 2,30 avro ödemeniz gerekiyor. Biletinizi gişeden ya da otobüse bindiğinizde alabiliyorsunuz.

Havalimanından ortalama süre: 30 dakika

Havalimanından uzaklık: 9 km

TAKSİ:

Havalimanı kente 9 km uzaklıkta olduğu için Sevilla’da taksi ücretleri de oldukça makul. Yaklaşık 15 dakikalık yolculuk için 15-20 avro ödeniyor. Saatlere, bagaja göre ücrette artış olabiliyor.

Ortalama taksi fiyatı: 15-20 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç