Skip to main content

Bir bakışta Sevilla


Sevilla’da her şey bir karışım gibi; biraz antik gelenekler, çokça Emevi izi, sonra Yahudi kültürü, üstüne Hıristiyan geleneği. Kenti gezmeye başladığınızda çok kültürlü geçmişin izlerini hemen her köşede görebilirsiniz. Sevilla’da tapas da sanattır, yapılar da, şarkılar da, dans da. Kentin tarihi kesimi Santa Cruz’un dar, eski sokaklarında flamenkonun tutkulu ritimleri kulağınıza çalındığında, kendinizi Sevilla’nın çekici güzelliğine bırakın. Sevilla sokak sokak, meydan meydan gezilmeyi hak eden bir şehir. Görkemli İspanya Meydanı’nda, Bizet’nin Carmen’i, Mozart’ın Don Juan ve Figaro’nun Düğünü, Rossini’nin Sevil Berberi ile Beethoven’in Fidelio’su aklınıza düşer; ne de olsa hepsinin konusu az çok Sevilla ile ilintilidir. Sanat, kültür ve tarihle iç içe yol almış bu kentin, köklü bir mutfak geleneğiyle süslendiğini keşfetmek için de restoranlardan birine girin ve Sevilla’nın leziz yemekleriyle tanışın.

Sevilla size ne vadediyor:


Mutfak kültürü Tarih ve sanat

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Cordoba (141 km)
Huelva (91 km)
Malaga (205 km)
Cadiz (123 km)
PARA BİRİMİ
Avro (EUR)

ÜLKE KODU
+34

ELEKTRİK ENERJİSİ
I, C, F

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
€1.29

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€30.00

Sevilla Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Sevilla Havalimanı (SVQ) ya da diğer adıyla San Pablo Havalimanı’na kent merkezinden (Plaza de Armas) ulaşmak, Linea AE otobüsleriyle 30 dakika sürüyor. 06.15-23.00 saatleri arasında çalışan otobüslerle yolculuk yapmak için 2,30 avro ödemeniz gerekiyor. Biletinizi gişeden ya da otobüse bindiğinizde alabiliyorsunuz.

Havalimanından ortalama süre: 30 dakika

Havalimanından uzaklık: 9 km

TAKSİ:

Havalimanı kente 9 km uzaklıkta olduğu için Sevilla’da taksi ücretleri de oldukça makul. Yaklaşık 15 dakikalık yolculuk için 15-20 avro ödeniyor. Saatlere, bagaja göre ücrette artış olabiliyor.

Ortalama taksi fiyatı: 15-20 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör