Skip to main content

Bir bakışta Şikago


1871 yılında yaşanan yangın felaketinin ardından adeta yeniden küllerinden doğan Şikago, ziyaretçilerini kendisine hayran bırakacak pek çok özelliğe sahip. Kentte, Michigan Gölü’nün eşsiz manzaralarını seyredebilir, göle uzanan Navy Pier’de eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. Willis Kulesi’nin 412. metresinde cam tabanlı seyir noktasında yüreğinizi ağzınızda hissedebilir, Milenyum Park’taki sanat eserlerine hayran olabilirsiniz. Kentin akvaryumlarıysa sizi derin mavilerin sürprizleriyle etkilemek için bekliyor. Ama ne yaparsanız yapın mutlaka Şikago Tiyatrosu’nun zarafetine kapılarak burada bir gösteri izleyin. Pişman olmazsınız.

Şikago size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Eğlence ve alışveriş Mutfak kültürü Kayak Dağcılık Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Madison (236 km)
Springfield (325 km)
Indianapolis (298 km)
PARA BİRİMİ
Amerikan doları (USD)

ÜLKE KODU
+1

ELEKTRİK ENERJİSİ
A, B

ZAMAN DİLİMİ
GMT -5

ORT. KAHVE FİYATI
€3.48

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€53.39

Ocak
-3,9 °C
Şubat
-1,7 °C
Mart
3,9 °C
Nisan
10,6 °C
Mayis
16,1 °C
Haziran
21,7 °C
Temmuz
24,4 °C
Ağustos
23,3 °C
Eylül
19,4 °C
Ekim
12,8 °C
Kasım
5,6 °C
Aralık
-1,7 °C

Şikago Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Chicago O’Hare Havalimanı’yla (ORD) 29 km uzaklıktaki şehir merkezi arasındaki yolculuğunuzu Chicago Airport Express adı verilen shuttle otobüslerle yapmanız mümkün. Her 5-10 dakikada bir hareket eden otobüsün ücreti 19 Amerikan doları. Coach USA Wisconsin adı verilen otobüslerle de 1 saat süren bir yolculuğun ardından, havalimanından şehir merkezindeki ana otobüs terminaline ulaşabilirsiniz. Varacağınız noktaya göre ücret farklılık gösteriyor. Dilerseniz biletleri firmanın internet sitesinden satın alabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 40-50 dakika

Havalimanından uzaklık: 29 km

TAKSİ:

Chicago O’Hare Havalimanı’ndan taksiyle kent merkezine gitmek isterseniz, 5 numaralı terminalin çıkış kapılarından taksiye binmeniz ve bu yolculuk için yaklaşık 35 Amerikan doları ödemeniz gerekiyor.

Ortalama taksi fiyatı: 35 dolar

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç