Skip to main content

Bir bakışta Stuttgart


Neckar Nehri ve Black Forest’la (Siyah Ormanlar) çevrili olan Stuttgart, göz kamaştırıcı bir doğaya sahip. Ayrıca dünyanın en etkileyici asma bahçeleri de Stuttgart’ta bulunuyor. Otomobil endüstrisinin Stuttgart’ı, Avrupa’nın en önemli kentlerinden biri haline getirdiğini ekleyelim. Stuttgart’ta medya endüstrisinin gücü de tartışılmaz. Zengin kültürel değerlerinin yanı sıra parkları, bahçeleri, meydanları, görkemli sarayları ve kaleleriyle ziyaretçilerini kendine hayran bırakan Stuttgart tam bir turizm cenneti.

Stuttgart size ne vadediyor:


Sağlık ve dinlenme Eğlence ve alışveriş Mutfak kültürü Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Karlsruhe (80 km)
Heidelberg (119 km)
Reutlingen (37 km)
PARA BİRİMİ
Avro (EUR)

ÜLKE KODU
+49

ELEKTRİK ENERJİSİ
F, C

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
0.5 °C
Şubat
1.3 °C
Mart
5.2 °C
Nisan
9 °C
Mayis
13.6 °C
Haziran
16.7 °C
Temmuz
18.8 °C
Ağustos
18.3 °C
Eylül
14.1 °C
Ekim
9.6 °C
Kasım
4.4 °C
Aralık
1.4 °C

Stuttgart Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Stuttgart Havalimanı’ndan şehir merkezine S3 ve S2 numaralı metroları kullanarak ulaşabilirsiniz. Şehir merkezi ile havalimanı arasındaki uzaklık yaklaşık 14 km’dir ve yolculuğunuz yaklaşık 18 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: 18 dakika

Havalimanından uzaklık: 14 km

TAKSİ:

Yolcu servisleri ve belediye otobüslerini bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında 7/24 hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 30 avrodur.

Ortalama taksi fiyatı: 30 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör