Skip to main content

Bir bakışta Tebriz


İlhanlılara, Karakoyunlulara, Akkoyunlulara ve Safevilere başkentlik yapan Tebriz, konumu nedeniyle İran’ın batı kapısı olarak görülüyor. Tarih boyunca batı ülkelerinden gelen yeniliklerin ilk kez uygulandığı kent olması ve İpek Yolu’nun üzerinde bulunması Tebriz’i İran’ın en gelişmiş kentlerinden biri haline getirmiş. Mevlana’nın hocası Şems’in doğduğu Tebriz, Azerbaycan Türkleri tarafından “Azerbaycan’ın anası” olarak anılıyor.

Tebriz size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Dağ Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Ardebil (210 km)
Zanjan (304 km)
Mahabad (205 km)
PARA BİRİMİ
İran riyali (IRR)

ÜLKE KODU
+98

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, F

ZAMAN DİLİMİ
GMT +3:30

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
-3.3 °C
Şubat
-0.6 °C
Mart
5 °C
Nisan
11.1 °C
Mayis
16.7 °C
Haziran
21.7 °C
Temmuz
26.1 °C
Ağustos
25.6 °C
Eylül
21.1 °C
Ekim
13.3 °C
Kasım
6.7 °C
Aralık
0.6 °C

Tebriz Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Tebriz Havalimanı’ndan şehir merkezine gündüz saatlerinde belediye otobüsleriyle ulaşabilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki uzaklık 15 km’dir ve yolculuğunuz yaklaşık 15 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: 15 dakika

Havalimanından uzaklık: 15 km

TAKSİ:

Yolcu servisleri ve belediye otobüslerini bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında 7/24 hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 120 bin İran riyalidir.

Ortalama taksi fiyatı: 120 bin İran riyali

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör